Konya'da esnaftan 'lebaleb' isyanı: Masa sandalye yaktılar

Korona virüsü pandemisi kapsamında aylardır kapalı olan kafe ve restoranlara getirilen kısıtlamalara tepkiler sürüyor. Konya esnafı Mevlana Meydanı'nda masa ve sandalyeleri yaktı.

Türkiye'nin risk değerlendirme haritasında 'çok yüksek riskli' iller arasındaki kırmızı kategoride yer alan Konya'da dükkan sahipleri sabrı taştı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 4 aydır kapalı olan lokanta esnafı Konya Mevlana Meydanı'nda masa ve sandalye yaktı.

Ödemelerini bir türlü yapamadıklarını belirten esnaf, hükümeti ve belediyeyi masa ve sandalyeleri yakarak protesto etti.

Kanal 42'ye açıklamalarda bulunan esnaf; "Ak Parti Kongreleri lebaleb doluyken, virüs sadece esnafa mı var?" diye sordu.

Eyleme katılan lokantacılar, "Koronavirüsün tek sorumlusu biz miyiz, artık dayanacak gücümüz kalmadı. Dükkanlarımızın bir an önce açılmasını istiyoruz, evimize ekmek götüremez olduk" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2021, 15:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 3 hafta Önce

Ver mehteri ver konya akp kalesi konya

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.