Kocaeli'de hırsızlık çetesi 'Harmantos'lar çökertildi

Kocaeli'de kapı ve pencere kilitlerini kırarak girdikleri evlerden hırsızlık yapan aralarında kadınlarında bulunduğu ve kendilerine 'Baykuşlar' adını veren çete üyeleri gözaltına alındı. Olay anlarının görüntüleri ortaya çıktı.

Kocaeli’de gerçekleşen çok sayıda hırsızlık olayı sonrasında harekete geçen Kocaeli Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, yapılan incelemeler neticesinde, kapı dillerini sökerek eve giren kişilerin aynı gruptan olduğunu belirledi.

Olayla ilgili soruşturmayı yürüten Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, ‘Harmantos' grubu olarak bilinen 20 kişiyi takip altına aldı.

500 BİN LİRALIK HIRSIZLIK YAPTILAR
Şahısların Kocaeli ve çevre illerden 30’a yakın eve girerek, yaklaşık 500 bin lira değerinde ziynet eşyası ve para çaldıkları tespit edildi.

Ekipler, şahısların yakalanması için Kocaeli merkezli Çorum, Anlara, Kastamonu ve İstanbul’da eş zamanlı operasyon düzenledi. Gerçekleştirilen operasyonda araların da kadınların da olduğu 20 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

HURÇ İÇİNDEN ÇIKTI
Evlere girme anlarının güvenlik kamerasına yansıdığı şahıslardan birinin, gerçekleştirilen operasyon sırasında, hurç içinde yakalanma anı ise polis kamerasına yansıdı.

"BULMASANIZ OLMAZ MIYDI?"
Yataklar arasındaki hurcun içine saklanan kadının, kendisini bulan polis ekiplerine, “Bulmasaydınız olmaz mıydı? Alın şu yatakları üzerimden, Allah belasını versin. Sancım var. Bugün doğuma gidecektim. Ondan saklandım. Bir daha da size yardımcı olmayacağım.” diyerek sitem etmesi de kameralara yansıdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.