banner232

Kılıçdaroğlu tazminat davasını kazandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti Hükümetine yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesine yönelik açtığı 1 TL'lik manevi tazminat davasını kazandı. Avukat Murat Ergün kazanılan 1 lirayı çerçeveleterek Kılıçdaroğlu’na teslim etti.

Kılıçdaroğlu tazminat davasını kazandı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Sabah gazetesi aleyhine açtığı dava sonuçlandı. Kılıçdaroğlu'nu haklı bulan mahkeme gazeteyi 1 liralık tazminata mahkum etti. Karar istinaf mahkemesinde de onaylandı.

Sözcü gazetesinden Gökmen Ulu'nun haberine göre Avukat Murat Ergün, dava dosyası ile birlikte kazanılan 1 lirayı çerçeveleterek Kılıçdaroğlu'na teslim etti.

Plaket şeklindeki çerçeveye söz konusu 1 lira yerleştirilirken, altına da “CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılılçdaroğlu'na FETÖ iftirası atan Sabah gazetesinden mahkeme kararı ile alınan 1 TL'lik manevi tazminat tutarıdır” ifadesi yazıldı.

Ergün, Kılıçdaroğlu'na “FETÖ iftirası atanlara da aynısını yaptırabiliriz” dedi. Kılıçdaroğlu bu sözleri gülümseyerek karşıladı.

KILIÇDAROĞLU'NA İFTİRA ATILDIĞI MAHKEMECE SABİTLENDİ
Kılıçdaroğlu'nun avukatı Murat Ergün, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

 Havuz medyası, karşılığında bir müeyyide ile karşılaşmadıkları için bir söz tutturmuş gidiyor. FETÖ ile Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu sözde yan yana getirecek sözde haberleri çok sık yapıyor. Bunu yapmakta hiçbir sakınca görmüyorlar.

2018 yılında böyle bir sözde haberin altına imza atmışlardı. Kemal Bey ile bunun yanıtsız bırakılmaması gerektiğini görüşmüştük. Kendisi de benimle aynı fikri paylaştığını söylemiş ve bana vekaletname vermişti.

Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açtığımız davayı kazandık. Sabah gazetesi bu kararı istinaf mahkemesine taşıyarak itiraz etti. İstinaf mahkemesi de bizi haklı buldu, oradan da lehimize karar çıktı.

Kılıçdaroğlu'nun FETÖ ile bir alakası olmadığını hukuken kayıt altına almak ve gerçek dışı haberlere karşı bu davayı açtıklarını ifade eden Ergün, “Kemal Bey'e iftira atıldığı mahkeme kararıyla sabitlenmiş oldu” diye konuştu.

“BU 1 LİRA 1 MİLYONLUK TAZMİNATTAN KIYMETLİDİR”
Ergün, 1 lira tazminat talep etmeleri hakkında ise şöyle konuştu:

Tabii biz para peşinde olmadığımız için, sadece sembolik olarak 1 (bir) liralık dava açtık. Bu 1 liralık dava 1 milyon liralık davadan daha kıymetlidir. Küçük bir para ne büyük anlam taşıyor.

Avukat Murat Ergün’ün Kılıçdaroğlu ile buluştuğu o anlar CHP’nin Twitter’daki resmi sayfasında da paylaşıldı. Kılıçdaroğlu paylaşımı retweet etti.

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.