İzmir merkezli 9 ilde 'temiz ev' operasyonu: Çok sayıda gözaltı var

İzmir merkezli 9 ilde FETÖ'nün hücre evlerine yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda 36 şüpheli gözaltına alınırken örgütsel kaydı bulunmayan şahıslar üzerine kiralanan evlerde yüklü miktarda döviz ve Türk lirası ele geçirildi.

İzmir merkezli 9 ilde 'temiz ev' operasyonu: Çok sayıda gözaltı var

İzmir merkezli 9 ilde FETÖ'nün hücre evlerine yönelik operasyon. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında,  haklarında yakalama kararı bulunan firari örgüt mensuplarının, örgütün vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda sık sık ev değiştirerek "temiz" olarak  adlandırdıkları örgütsel kaydı bulunmayan kişiler üzerine kiralanan hücre  evlerinde barındıkları ve örgütsel eylemlere bu evlerde devam ettikleri belirlendi.

Bu kapsamda, aralarında meslekten ihraç edilen öğretmen, araştırma  görevlisi, esnaf, dershane, yurt çalışanı ve muhasebeci gibi çeşitli meslek  gruplarından hakkında yakalama kararı bulunan 28 şüpheliye yönelik gözaltı kararı  çıkarıldı. İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince İzmir başta olmak üzere Mardin,  Ankara, Antalya, Manisa, Muğla, Kütahya, Artvin ve Konya'da 39 adrese eş zamanlı  operasyon düzenlendi.  

Operasyonda, 21 şüpheli gözaltına alındı.

Bu arada, hücre evlerinde örgüt üyesi olmak suçundan aranan 12 şüpheli  ile örgütün şifreli gizli haberleşme programı "ByLock" kullanıcısı olduğu tespit  edilen 3 kişi daha yakalandı.  Hücre evlerinde yapılan aramalarda ise, 452 bin 800 lira, 11 bin 850  euro, 223 bin 850 dolar, 55 cep telefonu ve çok sayıda sim kart, 20 taşınabilir  wifi, 4 sahte kimlik, 1 ruhsatsız tabanca, 1 şarjör, 120 mermi, çok sayıda  örgütsel doküman ve dijital materyaller ele geçirildi.

AA

YORUM EKLE

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.