İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya yumruklu saldırı!

İYİ Parti İstanbul Başkanı Buğra Kavuncu Halk TV'nin önünde yumruklu saldırıya uğradı.

Halk TV’de İpek Özbey’in konuğu olan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Bakırköy’deki stüdyodan ayrıldığı sırada kimliği belirsiz bir kişinin yumruklu saldırısına uğradı.

İYİ Parti yetkilileri Kavuncu’nun durumunun iyi olduğunu, polisin konuyla ilgili kendilerinden bilgi aldığını, soruşturmanın devam ettiğini bildirdi.

Saldırganın, Halk TV önünde gerçekleştirdiği saldırının ardından Bakırköy Özgürlük Meydanı’na doğru yaya olarak kaçtığı öğrenildi.

KAVUNCU'DAN İLK AÇIKLAMA
Saldırı sonrası açıklamalarda bulunan İYİ Partili Kavuncu "Ben iyiyim. Allaha şükür bir şeyim yok. Zaman zaman tehditler oldu. Alçakça itiraflar oluyor bunlardan da etkilenen oluyor. Bunu münferit bir olay olarak görmek gerekiyor. 'Bunlar daha iyi günleriniz' diyen Cumhurbaşkanı'nın bunun nelere yol açabileceğini herkesin idrak ediyor olması lazım. Bu Türkiye hepimizin." ifadelerini kullandı.

SALDIRI İLK DEĞİL
Halk TV programcısı Levent Gültekin de program çıkışı Bakırköy'de saldırıya uğramış, geçtiğimiz günlerde de orman yangınları devam ederken Muğla'daki Halk TV'nin canlı yayınına baskın yapılmıştı.

KŞENER'DEN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM
Saldırı sonrası İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "İYİ insanları susturamaycaksınız" diye yazdı.

SİYASİLERDEN DESTEK MESAJI
Saldırı ile ilgili siyasilerden tepki mesajları geldi:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Sevgili Buğra Kavuncu yumruklu saldırıya uğradı. Maalesef Saray artık budur. Trol, küfür, iftira, yalan ve saldırılar. Erdoğan anketleri gördükçe gerginliği artırıyor. Ülke bunu gördü geçmişte, seni tanıdı Erdoğan. Sökmez artık bunlar, yutmayız! Biz seni hep beraber göndereceğiz.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu: İYİ Parti İstanbul İl Başkanı, çok kıymetli mevkidaşım Buğra Kavuncu'ya yapılan saldırı da öncesinde yapılmış diğer saldırılar gibi kabul edilemez. Saldıranlardan ziyade saldırtan anlayıştan hesap soracağız! Sevgili Başkanım geçmiş değil gelecek olsun” ifadelerine yer verdi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı: İYİ Parti İl Başkanı Sayın Buğra Kavuncu'ya yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyorum! Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Siyasete ayar vermek için yapılan tüm girişimlerin karşısındayız. Siyaset kurumuna yapılan bu saldırıların sorumluları utanmalı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu: İstanbul İl Başkanımız Buğra Kavuncu’ya yapılan alçak saldırı, ancak korkakların işidir. Bu adi işler bumerang gibidir. Döner eninde sonunda yapanı, yaptıranı vurur! Siyaset, kirli dile ve nefret dolu üsluba teslim olmamalı, siyaset iklimimiz bir şiddet sarmalına girmemelidir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Sn. Buğra Kavuncu'ya yönelik düzenlenen saldırıyı şiddetle kınıyor, bu çirkin saldırının fail ya da faillerinin en kısa sürede yargı önünde hesap vermelerini diliyorum.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu: İYİ Parti İstanbul İl Başkanı @SBugraKavuncu'ya yönelik yapılan saldırıyı kınıyorum. Sorumlular bir an önce yakalanmalı ve yargı önüne çıkarılmalıdır.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2021, 17:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.