İstifa eden Tümamiral Cihat Yaycı'dan son dakika Erdoğan açıklaması!

İhaleye fesat karıştırmakla suçlanan ve Genelkurmay Başkanlığı emrine verilen Tümamiral Cihat Yaycı istifa sonrası Mehmet Metiner'e konuşarak, “İstifam asla Cumhurbaşkanımıza tepki değildir. Ona olan sadakatim ömrüm boyunca devam edecektir." dedi.

İstifa eden Tümamiral Cihat Yaycı'dan son dakika Erdoğan açıklaması!
banner150

TSK içindeki kripto FETÖ üyelerinin tespitini sağlayan FETÖMETRE’nin mucidi Tümariral Cihat Yaycı'nın "gururum incindi" diyerek istifa etmesi gündeme oturdu.

Akdeniz’de ‘Mavi Vatan’ haritasını hazırlayan kişi olarak da bilinen Cihat Yaycı, Libya ile yapılan deniz yetki alanlarının sınırlandırılması anlaşmasının mimarı olarak gösteriliyordu. 

Kamu zararı gerekçesiyle ihaleye karşı çıkmış

Yaycı'nın istifasına neden olan dosyanın ayrıntılarını Hürriyet'teki köşesinde kaleme alan Nedim Şener, Yaycı'nın kumpasa uğradığını yazdı.

Donanma Komutanlığındaki ihaleye fesat karıştırmakla hakkında rapor yazılan Yaycı'nın dosyasını anlatan Şener, Yaycı'nın “Kamu zararı oluşmasına da müsaade edilmeyecek” diyerek ihaleyi alan firmaya karşı çıktığını anlattı. Ayrıntılar için tıklayın

Gözlerin çevrildiği Yaycı'nın istifa sonrası ne diyeceği merak konusuydu. Yaycı, AK Partili eski vekil Mehmet Metiner'e konuştu. Metiner, Yaycı'nın açıklamalarını ve istifaya ilişkin değerlendirmelerini sosyal medya hesabında paylaştı.

"Bana asılsız iddialarla kumpas kuranların gerçek yüzleri ortaya çıkacaktır"

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2020, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.