İş insanı Sadullah Kavak’tan sınırları aşan zafer kutlaması

İş insanı Sadullah Kavak etkinlik ile ilgili olarak sosyal medya hesaplarından, İngiltere Brookwood’daki Hava Şehitliği’nden Avrupa Engelliler Derneği Genel Başkan Poyraz Veysel Çadır’ın videosunu paylaştı.

Kahramanmaraşlı İş insanı ve aynı zamanda Avrupa Engelliler Dernekleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Kavak, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yıl dönümünde, Brookwood’daki Hava Şehitliği başta olmak üzere,  Avustralya,  Avusturya,  Almanya, Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Filistin, Güney Kore, Hindistan, Irak, İngiltere, İran, İsrail, İtalya, Japonya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Letonya, Libya, Lübnan, Macaristan, Malta, Mısır, Myanmar, Yemen ve Polonya’daki ülkelerdeki şehitlikliklerine kırmızı gül ile karanfil bırakma etkinliğini organize etti. 

Derneğin temsilcileri vasıtası ile yurtdışında bulunan şehitlikleri ziyaret esnasında kabirlere çiçek koyulduğunu ifade eden Kavak şunları söyledi.
“Toplamda 26 ülkedeki şehitliklerimizi gururla yad ettiğimiz Çanakkale Zaferi’nde de unutmadık unutmayacağız Unutturmayacağız.  Türk milletinin küllerinden doğarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuyla sonuçlanan emsalsiz ve tarihi mücadelesinin başlangıcıdır. Kanlarını, canlarını bizlere özgür bir vatan bırakmak için feda eden şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum! Biz de bu kutsal güne özel bir ziyaret gerçekleştirip şehitliklerimize güller ve karanfiller bıraktık.”
Yurtdışı konsolosluklarda resmi olarak kutlanılan böylesi zaferin Bir STK olarak hatırlanmasının da millete karşı bir yükümlülük olduğunu ifade eden Sadullah Kavak, Tüm şehitleri rahmetle andığını ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2021, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.