Hurma taşıyan tırdan operasyon sonucu yaklaşık yarım ton eroin çıktı

Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünce Kapıkule’de gerçekleştirilen operasyonda hurma taşıyan tırın bazı bölümlerinde şüpheli yoğunluk tespit edildi. 455 kilogram eroin ele geçirdi. Ele geçirilen uyuşturucunun piyasa değerinin yaklaşık 91 milyon lira olduğu belirtildi.

Hurma taşıyan tırdan operasyon sonucu yaklaşık yarım ton eroin çıktı
banner150

Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünce uyuşturucu kaçakçılığı ile mücadele faaliyetleri kapsamında Kapıkule Gümrük Sahası'na gelen bir tır, riskli bulunarak X-ray taramasına sevk edildi. Hurma taşıyan tırın bazı bölümlerinde şüpheli yoğunluk tespit edildi. Araç arama hangarına alınarak, şüpheli görülen noktalar ve bölümler ayrıntılı incelendi. Narkotik köpeklerin araçtaki kolilere aşırı tepki vermesi üzerine içerisinde hurma bulunan koliler açıldı. Kolilerin karton kenarlarının olması gerekenden daha kalın olduğunu fark eden ekipler, kolilerin kenarlarını yırttığında dış kenarların içerisinde gizli bölmeler oluşturulduğunu, bu bölümlere ince plakalar halinde paketlenmiş uyuşturucu maddeler saklandığını gördü. Araçta bulunan tüm kolilerin aynı yöntemle hazırlandığı tespit edildi. Kolilerin içerisinde ele geçirilen 455,5 kilogram eroin maddesinin piyasa değerinin yaklaşık 91 milyon Türk lirası olduğu anlaşıldı. Konuya ilişkin olarak adli makamlarca yürütülen soruşturma kapsamında 1 kişi gözaltına alındı.

KAYNAK: İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.