Eski İstihbarat Daire Başkanı: Adil Öksüz konusunda önemli gelişmeler yaşanacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ''Adil Öksüz’ün yerini biliyoruz'' açıklamalarının yankıları devam ederken Eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı da olan Bülent Orakoğlu Öksüz hakkında önemli gelişmeler yaşanacağını belirtti.

Eski İstihbarat Daire Başkanı: Adil Öksüz konusunda önemli gelişmeler yaşanacak
banner150

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayında konuşlan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, FETÖ firarisi Adil Öksüz’ün yerini bildiklerini fakat bunu açıklamayacaklarını ifade etmişti.

Eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu 15 Temmuz darbe girişiminin kilit isimlerinden firari Adil Öksüz hakkında önemli gelişmeler yaşanacak yorumu yaptı.

Orakoğlu, “Soylu’nun Adil Öksüz’e yapılacak operasyonu açık etmesinin nedeni ne olabilir?” diye sorarak şunları kaydetti:

"Zira Sayın Soylu adresi bile tespit ettiklerini açıklamıştı. Adil Öksüz’ün gizlendiği ülkeye ve sığındığı çevrelere karşı bir strateji mi izleniyordu? Türkiye’de kanlı bir darbeyi planlayan teröristin teslim edilmesini sağlamak için psikolojik harp taktikleriyle bu ülkeye ve Adil Öksüz’ü koruma altına alan güvenlik ve istihbarat birimlerine baskı uygulanarak terörist Adil Öksüz’ün ülkemize teslim edilmesine zemin mi hazırlanmaya çalışılıyordu? Diğer bir ihtimal ise FETÖ’nün örgüt hiyerarşisinde ‘Mahrem Hizmet’ adını verdiği gizli yapılanması ile ilgili olarak Ankara Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmalarda çarpıcı bilgilere ulaşılmıştı. FETÖ’nün TSK, Polis, Yargı ve diğer devlet kurumları içindeki örgüt elemanlarının deşifre edilip derdest edilmesinin tek başına bu terör örgütünü sonlandırmaya yetmeyeceği örgütün sivil ayağını oluşturan kripto mahrem imamların deşifre edilip çözülmedikçe bu örgütün bitirilemeyeceği gerçeği son operasyonlar sonrasında ortaya çıkmıştı."

“SON AŞAMA”
Orakoğlu, “soruşturma kaynaklarının Bylock’tan daha önemli bir ‘delil’ olarak nitelendirdikleri ankesör ve ‘ardışık arama’ yöntemini kullanan FETÖ imamlarıyla irtibata geçen kamu görevlilerine önümüzdeki dönem kapsamlı şekilde operasyon hazırlıkları son aşamasına geldi” diyerek “Bu operasyon ile Adil Öksüz konusunda önemli gelişmeler yaşanacak sanırım” ifadesini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.