Diyarbakır'da vaka sayısında rekor artış! Herkes eve kapıldı

Koronavirüs salgınında 1 Haziran'dan bu yana normalleşme takvimine giren Türkiye'de Diyarbakırda vakalarda patlama yaşanıyor. Son 14 gün içinde 450 kişi korona virüse yakalandı.

Diyarbakır'da vaka sayısında rekor artış! Herkes eve kapıldı

Çin'in Hubey eyaletinin Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra adeta kasıp kavuran corona virüs salgınıyla ilgili son dakika gelişmeler yaşanıyor. Türkiye’de şimdiye kadar 2 milyon 586 bin 995 test yapılırken, 176 bin 677 vaka tespit edilirken vakalarda hızla arttı.

Bu vakaların 150 bin 82’si iyileşti. 4 bin 792 kişi korona virüs nedeniyle hayatını kaybederken, 684 kişi ise yoğun bakımda tedavi görmeye devam ediyor. Hükümetin atmış olduğu adımlar ve vatandaşların da ‘evde kal’ çağrılarına uymasının ardından 1 Haziran itibariyle yeni normalleşme sürecine girildi.

Son 14 günde vaka sayısı arttı
Yeni normalleşme süreci ile birlikte vaka sayılarında düşüş, iyileşen hasta sayılarında artış devam ederken Diyarbakır diken üstünde yaşamaya devam ediyor. Daha önce günde 3-5 arasında olan vaka sayısı son günlerde hızla arttı. Son 14 gün içinde 450 yeni vaka hastaneye yatırılırken, 650 kişinin de evlerinde karantinaya alındığı öğrenildi.

Cadde ve sokakların boş
Kent genelinde İl Hıfzıssıhha Kurulu kararınca maskesiz sokağa çıkma yasağı devam ederken, son 14 gün içerisinde 3 kişinin de korona virüsten dolayı hayatını kaybetmesi üzerine vatandaşlarda tedirginlik başladı.Hafta sonlarında kentin en işlek caddeleri yoğunluk olurken vaka sayılarının artması üzerine vatandaşlar bu hafta sonu evlerine çekildi. Cadde ve sokakların boş olduğu kentte az sayıda insanın dışarıda olduğu gözlendi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2020, 14:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Maraş 46
Maraş 46 - 12 ay Önce

Her hafta diyarbakirdayim hiç bir kural yok herkes sokakta birde boş diye haber yapıyorsunuz zabıtalar maske takın diyor kendileride takmıyor. Maraşin ne doğusunda ne batısında kural kanun yok bu ülkenin zencisiyiz.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.