Dikkat başlığı yanlış yazmadık; “Hiçbir yere” gitmek için 2 bin 700 dolar ödediler

Korona salgını nedeniyle zor dönemler yaşayan Qantas Airways aynı havalimanından kalkış ve iniş yapacağı alçak irtifalı seferin biletlerini 575 ila 2765 dolar arasında sattı. Biletler 10 dakikada tükendi.

Dikkat başlığı yanlış yazmadık; “Hiçbir yere” gitmek için 2 bin 700 dolar ödediler

Seyahat kısıtlamaları nedeniyle korona virüsten en kötü etkilenen sektörlerin başında gelen havacılıkta "hiçbir yere uçuş" furyası başladı.

Avustralyalı taşıyıcı Qantas, 7 saatlik alçak irtifalı manzara uçuşu 10 dakikada tükendi. 10 Ekim tarihinde yapılacak uçuş Sidney Havalimanı'ndan kalkacak ve 7 saatlik tur sonrası yeniden aynı havalimanında sonlanacak.

Herhangi bir ara durağın olmadığı turda Büyük Set Resifi, Uluru gibi ülkenin önemli doğal zenginlikleri görülebilecek. Normalde okyanus ötesi, uzun mesafeli seferlerde kullanılan geniş gövdeli Boeing 787 tipi uçakla yapılacak uçuş için 134 kişilik kontenjan ayrıldı ve 575 ila 2765 dolar arasında değişen biletler 10 dakikada tükendi.

Qantas yetkilisi yaptığı açıklamada, satış için "Muhtemelen şirket tarihinin en hızlı satılan seferiydi." derken insanların seyahat etmeyi ve uçma deneyimini özlediğini belirterek "Sınırların açılmasını beklerken talep olduğu takdirde bu tür manzaralı uçuşlardan daha fazla gerçekleştirebiliriz." ifadelerini kullandı.

Qantas, yaz döneminde çalışanların yüzde 20'sinin işten çıkarmak zorunda kalırken finansal olarak da 100 yıllık tarihinin en kötü sonuçlarını açıklamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.