Cinayet delili tespit edildi, konsolos kaçtı!

Alınan son bilgilere göre Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosu Muhammed Uteybi Türkiye'yi terk etti.

Cinayet delili tespit edildi, konsolos kaçtı!

2 Ekim tarihinde Suudi Arabistan konsolosluğuna girdikten sonra kaybolan ve korkunç bir cinayete kurban gittiği iddia edilen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili olarak gündeme gelen Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosu Muhammed Uteybi bugün Atatürk Havalimanı'ndan kalkan tarifeli uçakla ülkesine döndü.

Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğunda öldürüldüğüne dair kanıtların çıktığı iddia edilmişti.

Associated Press (AP) ajansı, önceki gün Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda arama yapan polislerin kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğüne dair "kesin kanıtların" olduğunu iddia etmişti.

Associated Press, ismi açıklanmayan Türk yetkililere dayandırdığı haberinde Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürüldüğüne dair kanıt bulunduğunu duyurdu.  Türk yetkili bahsi geçen kanıtlar hakkında detaylı bilgi vermedi. Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosu Muhammed Uteybi'nin ise Türkiye'den ayrılıp, ülkesine döndüğü belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.