Canlı yayında FETÖ ''itiraf gibi'' sözler!

HaberTürk’te “Nedir Ne Değildir?” programında konuşan AK Partili 22. dönem milletvekili Resul Tosun, AK Parti'nin FETÖ’ye müsamahakâr davrandığını söyledi.

HaberTürk’te yayınlanan Nedir Ne Değildir? programın İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, GENAR Araştırma Şirketi Başkanı İhsan Aktaş, CHP PM Üyesi ve İstanbul Milletvekili Zeynel Emre ve eski bürokrat, Haber Türk yazarı Kemal Öztürk ve AK Parti 22. dönem milletvekili Resul Tosun konuk oldu.

Canlı yayında CHP’li Zeynel Emre’nin "15 Temmuz Gerçekleri" kitabı konuşulurken AK Partili Resul Tosun'dan dikkat çeken açıklama geldi.

AK Parti’nin FETÖ’ye müsamaha gösterdiğini dile getiren Tosun, "Bu örgüte evet, müsamahakâr davranmışlardır." şeklinde konuştu.

Tosun’un açıklamaları şöyle:

"AK Parti hükümetleri de geçmişteki bütün geçmişteki hükümetler gibi o zaman ‘Hizmet Cemaati’ olarak bilinen daha sonra örgüt olduğu ortaya çıkan bu örgüte evet, müsamahakâr davranmışlardır. Bakın eğer bu müsamahakâr davranmaları içerisinde suç oluşturacak işlem varsa bunu savunmak mümkün değildir. Bunun adresi hukuktur, cezasını çekmelidir."

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2021, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.