Bunun adı 'Cinayete teşebbüs'! Pozitif yolcu Kahramanmaraş otobüsüne bindi

Karaman'da koronavirüs testi pozitif çıkmasına rağmen karantina kurallarını ihlal ederek otobüsle yolculuk yapan ismi açıklanmayan şahıs, otobüsü durduran polis ekipleri tarafından yakalandı.

Karaman'da polis uygulama noktasında korona virüs testi pozitif olduğu ortaya çıkan yolcunun bulunduğu otobüsteki 47 kişi karantinaya alındı.

İsmi açıklanmayan erkek bir yolcu, korona virüs testi pozitif olmasına rağmen Adana’ya gitmek için Muğla’nın Bodrum ilçesinden Kahramanmaraş’a giden yolcu otobüsüne bindi. Otobüs Karaman girişindeki polis uygulama noktasında ekipler tarafından kontrol edilmek üzere durduruldu. Otobüsteki yolcuların kimlik ve HES kodu sorgusunu yapan ekipler, arka koltukta oturan ve Bodrum’dan Adana’ya gittiği öğrenilen erkek yolcunun testinin pozitif olduğunu tespit etti.

Bunun üzerine otobüs uygulama noktasında bekletilmeye başlandı. Çağrılan filyasyon ve polis ekibinin gelmesiyle yolcularla birlikte otobüs Hamidiye Mahallesi'ndeki Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Nefise Sultan Öğrenci Yurdu'na götürüldü. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu otobüsteki 44 yolcu ile birlikte 2 şoför ve bir muavin yurda yerleştirilerek karantinaya alındı.

Bodrum’dan Kahramanmaraş’a gittiklerini söyleyen otobüsün ikinci kaptanı Recep B., "Otobüste 44 yolcu bulunuyordu. Polis uygulama noktasında otobüs durduruldu ve kontroller yapıldı. Arkada oturan erkek bir yolcunun kimlik kontrolünde pozitif olduğu ortaya çıktı. Bizim de hiçbir şeyden haberimiz yoktu” diye konuştu.

(Kaynak: İHA)

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2021, 13:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bertizli bekir
Bertizli bekir - 4 ay Önce

Vura vura kemiklerini kıracan ,sizde şu yorum kısmını bir düzeltemediz gitti 50 tane reklamın altına yorum mu olur ede bizi üziysiz

Avrasya
Avrasya - 4 ay Önce

Neden? HES kodu sorulmuyor mu şehirler arası yolculukta. Hasta yada temaslı birini nasıl otobüse alıyorsunuz. Diğer yolcular firmaya dava açsın mağdur edildiler ihmalkarlık nedeniyle.

Mahmut
Mahmut - 4 ay Önce

Bilet alırken satan sorumlu değilmi ne suçu var o kadar insanın bir pislik yüzünden karantinaya alınması

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.