Bir bardak kolaya 30 bin lira hesap!

Ankara'da bir kişi, arkadaşının ısrarı üzerine gittiği eğlence mekanında içtiği bir bardak kola için gelen 30 bin liralık hesabı ödemek istemeyince iş yeri sahibi ve çalışanları tarafından dövülerek zorla boş senede imza atmak zorunda kaldı.

Bir bardak kolaya 30 bin lira hesap!
banner150

Alınan bilgiye göre, Yenimahalle ilçesi Macun Mahallesi 201.  Cadde'deki bir eğlence mekanına arkadaşı A.O.K'nin ısrarı üzerine giden İ.K,  alkol kullanmadığı için eğlence merkezinde şef garsonluk yapan M.G'den bir bardak  kola istedi. Kolanın tadı farklı gelince kahve isteyen İ.K, kahvenin tadını da  farklı bulunca mekandan ayrılmak için kapıya yöneldiğinde kendisine 30 bin  liralık hesap geldi.

İ.K. fazla gelen hesabı ödemek istemediğini ve ödeyecek durumunun da  olmadığını belirtmesi üzerine M.G. konuşmak için İ.K'yi eğlence mekanının üst  katına çıkarttı.
Arkadaş kurbanı olmuşlar.

İ.K, üst katta çıktığında ısrarla eğlence mekanına götürmeye çalışan  arkadaşı A.O.K'nin önceden mekan çalışanlarıyla anlaştığını ve hesabında bulunan  160 bin lirayı şef garson M.G'ye söylediğini fark etti.

Bunun üzerine M.G. ve iş yeri sahibinin kardeşi H.K, İ.K'den cep  telefonunda bulunan internet bankacılığı şifresini istedi.
 İ.K. şifreyi vermeyince çalışanlar tarafından sopalarla dövüldü. Bir  süre sonra şifreyi alamayan saldırganlar, elektrik vermekle tehdit edince İ.K.  şifreyi vermeyi kabul ederek iş yeri sahibi "pala" lakaplı İsmail K'nin zorlamasıyla boş senede imza attı.

Bir fırsatını bulup söz konusu odadaki pencereden aşağıya atlayarak  kaçan İ.K. durumu polis ekiplerine bildirdi.
Şikayet üzerine harekete geçen Gasp Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları  çalışmalar sonucunda 15 Ekim'de Y.K. isimli bir vatandaşı da A.O.K'nin aynı  şekilde eğlence mekanına getirdiğini ve bu kişinin hesabından toplamda 29 bin 400  lira havale ettiklerini tespit etti.

Ayrıca ekipler, bu paranın 20 bin 600 lirasını iş yeri sahibi  İsmail K'nin oğlu A.K'nin hesabına aktardıklarını belirledi.
Öte yandan Y.K'nin emniyetteki ifadesinde eğlence mekanında çalışan  Rojda isimli bir kadının kendisini arayarak yardımcı olacağını söylemesi üzerine  bu kadınla buluşarak mekana gittiklerini ve zorla kendisinden yine bin lira  aldıklarını söylediği öğrenildi.

Ekipler, şüphelilerin adreslerine operasyon düzenleyerek iş yeri  sahibi "pala" lakaplı İsmail K'yi, oğlu A.K, kardeşi H.K, M.G. ve A.O.K'yi  gözaltına aldı.
Gözaltına alınan şüphelilerden İsmail K, A.K, A.O.K. ve M.G. mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. H.K. ise adli kontrol şartıyla  serbest bırakıldı.

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.