Bayburt Çoruh Nehri'nde yüzen tabut paniği!

Bayburt'un Kaleardı Mahallesi'nde ikamet eden Nevzat Karaoğlu, nehirde art arda yüzen tabutları görünce gözlerine inanamadı. Kent merkezinden geçen Çoruh Nehri’nde yüzen, koronavirüslü olduğu düşünülen tabutlar paniğe neden oldu.

Bayburt Çoruh Nehri'nde yüzen tabut paniği!
banner150

Bayburt'un Çoruh Nehri’nde yüzen, koronavirüslü olduğu düşünülen tabutlar paniğe neden oldu.

Karaoğlu, durumu anında polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen emniyet, zabıta ve itfaiye ekipleri, kısa süre sonra tabutları nehirden çıkardı. Ekipler tarafından yapılan incelemenin ardında,n tabutların boş olduğu tespit edildi.

''YURT DIŞINDAN GELEN TABUTLAR''
Kaleardı Mahallesi Muhtarı Arif Kalekahyası, yaptığı açıklamada, tabutların yurt dışından geldiğini ve bir mahalle sakinine imha etmesi için verildiğini belirterek şunları söyledi:

''Mahallemize ait olan ve yurt dışında vefat eden vatandaşların getirildiği tabutlar, mahalle mezarlığımızın girişinde uzun süredir bekliyordu. Mahalle sakinlerimiz bunların kaldırmasını istediler. Ben de mahalleden bir arkadaşımıza, tabutları kırıp bir şekilde değerlendirmesi için tabutları almasını söyledim. Sanırım arkadaşımızın işine gelmedi ve cahilce bir karar vererek ve nereye gideceğini hesap etmeden Çoruh Nehri'ne atmış. Bu tabutlarla gelen cenazelerin günümüzdeki virüs hastalığından ölen insanlar olmadığını da belirtmek isterim. İkisi uzun süre önce gelmiş, birisi ise yakın zamanda kalp krizinden ölen bir vatandaşımıza ait tabutlardır. Yaşanan bu yanlış ve istenmeyen olaydan dolayı vatandaşlarımızdan özür diliyorum'' dedi.

BAYBURT VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAM:

KORKU VE PANİĞE KAPILMAYI GEREKTİRECEK BİR DURUM YOK
Öte yandan Bayburt Valiliği'nden, durumla ilgili bir açıklama geldi.

Yapılan açıklamada, ''Olayla ilgili idari soruşturma başlatılmış olup, vatandaşlarımızın korku ve paniğe kapılmalarını gerektirecek olumsuz bir durum olmadığı kamuoyunun bilgisine sunulur'' ifadeleri kullanıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.