Bakanlık duyurdu! 50 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığınca, Ocak'ta düzenlenen iç güvenlik operasyonlarında 50 teröristin etkisiz hale getirildiği duyurdu.

Bakanlık duyurdu! 50 terörist etkisiz hale getirildi
banner150

İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülen iç güvenlik operasyonları çerçevesinde 2019 Ocak ayında 9 bin 463 operasyon yapıldı. Bu operasyonlarda aralarında İçişleri Bakanlığı arananlar listesinde yer alan teröristlerin de bulunduğu toplam 50 terörist etkisiz hale getirildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Bakanlığın koordinesinde yürütülen iç güvenlik operasyonları çerçevesinde 2019 Ocak ayında 9 bin 463 operasyon yapıldı. Bu operasyonlarda aralarında İçişleri Bakanlığı Gri kategoride aranan; Rıdvan Ertaş, Müslüm Bilici isimli teröristlerin de bulunduğu toplam 50 terörist etkisiz hale getirildi. Etkisiz hale getirilen teröristlerden 44'ü PKK/KCK, 6'sı ise DEAŞ terör örgütü mensubu.
Ayrıca terör örgütlerine yardım/yataklık yaptığı ve örgütlerle irtibatlı olduğu değerlendirilen 4 bin 158 şüpheli gözaltına alındı.
Yapılan operasyonlar neticesinde; 108 sığınak / barınak / mağara kullanılamaz hale getirildi. 95 silah, 30 adet mayın/eyp, 32 adet el bombası, 1.121 kg patlayıcı madde, 9 bin 63 adet muhtelif mühimmat ele geçirildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.