Bakan Soylu açıkladı! 'Bomba yüklü araç yakaladık'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz hafta bomba yüklü bir araç yakalandığını açıkladı.

Bakan Soylu açıkladı! 'Bomba yüklü araç yakaladık'
banner150

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bir hafta önce  Türkiye’ye tuzak kurmaya çalışan, Türkiye içerisinde birilerini yakaladık, böyle  bomba yüklü bir arabayı. Sınırın ötesinde de onlara kim talimat vermişse  jandarmamız da onları kıskıvrak yakalayıverdi." dedi. 

Soylu, Ankara'nın Nallıhan ilçesindeki AK Parti Nallıhan Seçim Bürosu  açılışında, vesayet sistemiyle ülkeyi yönetenlerin, Türkiye'nin hep dizlerinin  bükük olmasını istediklerini, PKK'yı, FETÖ'yü ve en sonunda da DEAŞ'ı Türkiye'nin  başına musallat ettiklerini söyledi.

"Bundan 2,5 yıl önce Irak'ın kuzeyinde devlet kuruyorlardı,  Amerikalılar gitmiş orada akıl veriyorlardı." ifadesini kullanan Soylu, şunları  kaydetti:

"Hesapları şuydu, 'İçeriden sıkıştırdık, Gezi olaylarıyla, 17-25  Aralık darbesiyle, 6-7 Ekim olaylarıyla, 15 Temmuz darbesiyle, ekonomik  saldırılarla, bir annenin iki evladını birbirine pusu kurdurarak, 'Bunları nasıl  olsa içeriden birbirine düşürdük' deyip, ardından Irak'ın kuzeyinden Afrin'e  kadar bir sınır kesip bizi güneyimizden ayırmaya çalışıp, Türkiye'yi belli bir  oranda kısıtlamaya çalışanlara karşı Zeytin Dalı Harekatı ile Amerika ne derse  desin, Avrupa ne derse desin, 'Bu büyük millet ne derse onu yaparız' diyen bir  hal ortaya koyduk."

"Terörist elebaşı Abdullah Öcalan içeride" diye birilerinin yürüyüş  yapacağını aktaran Soylu, "Birileri seçim öncesi fırsat bilip 'Apo'yu içeriden  çıkarmak için Türkiye'nin birtakım yerlerinde yürüyüş yapacakmış  milletvekilleri...

Dün dedim ağırlarına gitmiş, bugün de birileri İstiklal  Caddesi'nde yürüyecekmiş. Dün dedim 'Sizi yürüten adam değildir' diye. Hadi  yürüsünler de görelim bakalım." diye konuştu.

"TERÖRÜN İSTİSMAR ETTİĞİ ALANLARI KAPATMAMIZ LAZIM"

1990 ile 2000 yılları arasında ve ondan sonraki süreçte dağda 15 bin  teröristin olduğunu anımsatan Soylu, "Şimdi 700 kişi kaldı. Hiç merak etmeyin o  700'ün de yerlerinde yakında yeller esecek. Büyük bir mücadele yapıyoruz, büyük  bir gayret ortaya koyuyoruz." ifadelerini kullandı.

Süleyman Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir hafta önce Türkiye'ye tuzak kurmaya çalışan, Türkiye içerisinde  birilerini yakaladık, bomba yüklü bir arabayı. Sınırın ötesinde de onlara kim  talimat vermişse jandarmamız da onları kıskıvrak yakalayıverdi. Hiçbir fırsat  tanımamaya çalışıyoruz. Gücümüzün yettiği ölçüler içerisinde. Cenab-ı Allah  yardımcımızdır. Çünkü niyetimiz samimidir. Büyük bir gayretle mücadele ediyoruz."

Doğu ve Güneydoğu'da terörle mücadelenin sadece teröristi tasfiye  etmekle, etkisiz hale getirmekle olmadığını dile getiren Bakan Soylu, "Terörün  istismar ettiği alanları kapatmamız lazım. 13-14 yaşındaki çocukları dağa  götürdüler. O Murat Karayılan denilen alçağa sundular. Kimini taciz etti, kimine  tecavüz etti. Ben o anneleri de gördüm. Kızının başını okşarken yanından zorla  aldık." dedi.

Konuşmasının ardından Soylu, ilçedeki esnafı gezerek, onların  dertlerini dinledi.

Vatandaşlarla da bir araya gelen Bakan Soylu, onlarla sohbet etti,  fotoğraf çektirdi. 

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.