Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Sağlık Bakan Yardımcısı Emine Alp Meşe görevden alındı yerine Tolga Tolunay atandı. Azerbaycan Büyükelçisi Erkan Özoral Merkeze alındı, yerine Cahit Bağcı atandı.

Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı atama kararnameleri Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kararnameyle, Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Profesör Doktor Emine Alp Meşe görevden alındı. Meşe'nin yerine Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine Doçent Doktor Tolga Tolunay getirildi.

Kararnameye göre, Azerbaycan Büyükelçisi Erkan Özoral Merkeze alındı, yerine Cahit Bağcı atandı.

Polonya Büyükelçisi Tahsin Tunç Üğdül, Myanmar Büyükelçisi Haydar Kerem Divanlıoğlu, Sierra Leone Büyükelçisi Deha Erpek merkeze alındı.

Polonya Büyükelçiliğine Kırgız Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat, Kırgız Büyükelçiliğine Ahmet Sadık Doğan, Myanmar Büyükelçiliğine Ali Sait Akın, Sierra Leone Büyükelçiliğine Ekonomik İkili İşler Genel Müdür Yardımcısı Sibel Erkan, İspanya Büyükelçiliğine Dış Politika, Analiz ve Eşgüdüm Genel Müdürü Burak Akçapar, Burkina Faso Büyükelçiliğine İkili Siyasi İşler Genel Müdürü Nilgün Erdem Arı atandı.

Hindistan Büyükelçisi Şakir Özkan Torunlar, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçisi Salih Boğaç Güldere, Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçisi Can Dizdar, merkeze alındı.

Hindistan Büyükelçiliğine Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Fırat Sunel, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Mehmet Munis Dirik, Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliğine Amerika Genel Müdür Yardımcısı Tugay Tunçer atandı.

İtalya Büyükelçisi Murat Salim Esenli, Irak Büyükelçisi Fatih Yıldız, Tayland Krallığı Büyükelçisi Evren Dağdelen Akgün merkeze alındı.

İtalya Büyükelçiliğine Çok Taraflı Ekonomik İşler Genel Müdürü Ömer Gücük, Irak Büyükelçiliğine, Irak ile İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Güney, Tayland Krallığı NBüyükelçiliğine Protokol Genel Müdür Yardımcısı Serap Ersoy atandı.

EMİNE ALP MEŞE KİMDİR?
Prof. Dr. Emine ALP MEŞE, 13 Kasım 1973 tarihinde Kayseri'de doğdu. İlk orta ve Lise eğitimlerini Kırşehir ve Adana'da tamamladı. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni 1997 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanını aldı. İhtisasını Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı 'nda tamamlayarak Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı oldu. 

Erciyes Üniversitesi'nde Yardımcı Doçent, Doçent ve Profesör kadrolarında görev yaptı. 2004-2010 yılları arasında  Hollanda Nijmegen Üniversitesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Medikal Mikrobiyoloji Bölümünde İnfeksiyon Kontrolü alanında doktora yaptı. Erciyes Üniversitesi'nde Enfeksiyon Kontrol Kurul Başkanlığı, Başhekim Yardımcılığı, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcılığı, Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. Avrupa Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği (ESCMID) Hastane Enfeksiyonları Çalışma Grubu Sekreterliği ve Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Derneği (EKMUD) Sepsis Grup Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. 

Evli ve iki çocuk annesi olan Meşe'nin Avrupa Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (ESCMID), Hastane Enfeksiyonları ve Kontrolü Derneği, Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK), Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği (EKMUD), Viral Hepatitle Savaşım Derneği , Cerrahi ve Dahili Bilimler Yoğun Bakım Derneği üyelikleri bulunmaktadır. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.