Almanya'dan skandal 'Türkiye' açıklaması!

AP seçimlerinde Avrupa Halk Partisi'nin liste başı adayı Alman siyasetçi Weber, Türkiye üyelik müzakerelerinin sonlandırılması gerektiğini söyledi.

Almanya'dan skandal 'Türkiye' açıklaması!

23-26 Mayıs tarihlerinde yapılacak Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde muhafazakar Avrupa Halk Partisi'nin (EPP) liste başı adayı olan Manfred Weber, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) üyeliğine karşı olduğunu bir kez daha vurguladı.

Alman Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partilerinin, Münster kentinde Avrupa seçimleri kampanyasına start verdikleri toplantıda konuşan Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) üyesi Weber, 'Avrupa'nın nihai sınırları var mı? Uzun vadede Avrupa nereye kadar uzanıyor?' sorusunu yöneltti. 

'ORTAKLIK, DOSTLUK İSTİYORUZ AMA...'

Avrupa'nın komşularıyla iyi ilişkiler içinde olmayı istediğini belirten Weber, AB ile Türkiye'nin ilişkilerinde gelinen noktada en çok 'dürüstlüğe ihtiyaç duyulduğunu' söyledi. 'Bu nedenle Türkiye'nin AB'nin üyesi olabileceğine inanmıyorum' diyen Alman politikacı, 'Ortaklık, dostluk istiyoruz ama Türkiye ile üyelik müzakerelerini sonlandırmamız gerek' şeklinde konuştu. 

TÜRKİYE'Yİ YİNE HEDEF ALMIŞTI

Alman siyasetçi, Salı günü Atina'da seçim kampanyasını başlatması dolayısıyla yaptığı konuşmada da, Türkiye'nin 'hiçbir zaman AB üyesi olamayacağını' söylemişti.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2019, 12:21
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.