AK Partililere alçak saldırı: 3 Ölü, 9 Yaralı

Şanlıurfa'da AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Yıldız ve beraberindekiler, seçim çalışmaları kapsamında silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda 3 kişi öldü, 9 kişi yaralandı.

AK Partililere alçak saldırı: 3 Ölü, 9 Yaralı

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ında aralarında bulunduğu gruba yönelik silahlı saldırı sonucu çıkan olayda 3 kişi öldü, 9 kişi yaralandı.

ESNAF ZİYARETİ SIRASINDA AK PARTİLİLER İLE BİR GRUP İLE TARTIŞMA ÇIKTI
Alınan ilk bilgilere göre, ilçede seçim çalışmalarını yürüten AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın da aralarında bulunduğu gruba, HDP'li olduğu öne sürülen silahlı kişilerce saldırı yapıldı. Karşılık verilmesi üzerine çıkan olayda silahla vurulan 12 kişi yaralandı.

TABANCA, BIÇAK VE SOPALARLA SALDIRDILAR
Suruç ve Şanlıurfa'daki hastanelere sevk edilen yaralılardan milletvekilinin ağabeyi Mehmet Ali Yıldız'ın da arasında olduğu 3 kişi müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Olay yerine sevk edilen polis ekiplerinin müdahalesiyle yatıştırılan kavganın ardından bölgede kontrol sağlandı. Olayın ardından hastanelerin önünde toplanan tarafların yakınları, polis ekiplerince bulundukları yerden uzaklaştırıldı.

POLİS, BÖLGEDE GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALDI
Yaralılar olay yerine sevk edilen sağlık ekiplerince ilk müdahaleleri yapıldıktan sonra Suruç ve Şanlıurfa'daki hastanelere kaldırıldı. Gerginliğe yol açan saldırının ardından polis, ilçe genelinde güvenlik önlemlerini artırdı ve saldırıya ilişkin soruşturma başlattı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile Vali Abdullah Erin, Suruç'a giderek yaralıların durumuyla ilgili bilgi aldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 20:33
YORUM EKLE

banner75