Abdurrahman Dilipak'tan AK Parti'ye uyarı: Başınıza bela olur!

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, yeni köşe yazısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için AK Parti'ye uyarılarda bulundu. Dilipak "Onu görevden alırsanız, partisi ona sahip çıkar, saldırırlar, İmamoğlu AK Parti’nin başına bela olur ve bir takım yolsuzluk dosyaları açılır ki, ortalık çamur deryasına döner"ifadelerini kullandı.

Abdurrahman Dilipak'tan AK Parti'ye uyarı: Başınıza bela olur!
banner150

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, tartışmalı geçen İstanbul seçimleriyle ilgili AK Parti'ye çağrı yaptı.

İMAMOĞLU AK PARTİ'NİN BAŞINA BELA OLUR

Abdurrahman Dilipak, Yeni Akit'te "Ve İmamoğlu" başlığıyla yayımlanan yazısında "‘Biz nerede yanlış yaptık’ deseler ne iyi ederler." diye yazdı. AK Parti'nin seçimlerin iptali ve yenilenmesi için yaptığı başvuruya değinen yazar, yazısını böyle tamamlıyor...

"Herkes bu seçimden milletin verdiği dersi almak istiyorsa, bu sonuçlardan karşı tarafı suçlu/sorumlu göstermekten biraz soluklanıp, keşke biraz da “Biz nerede yanlış yaptık” deseler ne iyi ederler'' diyen Dilipak:

''Bakın, İmamoğlu bir ilçenin belediye başkanı idi. Dün İBB seçimini kazanan bir belediye başkanı idi. Bugün yaşanan süreçten sonra mazbatasını alırken zafer kazanır gibi aldı. Yarın seçim yenilenir ve yine kazanırsa CHP’de liderliğe giden yol açılır. Mazbatası iptal edilir ve tekrar seçilemezse, dün yaşanan sayım tartışması tekrar yaşanır ve İmamoğlu “mağdur” olarak görülür ve yine öne çıkar.

İmamoğlu seçim kazanan biri olarak, orada oturursa CHP’de yıldızı parlar. Kılıçdaroğlu’na rakip olur ve partisi yönetimin başını ağrıtır. Sonra bir açığını yakalarsanız görevden alırsınız, kimse de size ses çıkartmaz, partisi de sahip çık(a)maz.

Ama onu görevden alırsanız, partisi ona sahip çıkar, saldırırlar, İmamoğlu AK Parti’nin başına bela olur ve bir takım yolsuzluk dosyaları açılır ki, ortalık çamur deryasına döner. İmamoğlu’nun ilk mesajlarının satır aralarında aba altından sopa gösterimi vardı sanki. “Deme derim ha” der gibi idi. Yani, bir “günah dengesi”nden söz eder gibi idi. İmamoğlu geçmiş dönemdeki işleri hakkında kendisinden hesap sorulmasın diye, İBB dosyalarından işine yarayacak bir şeyler bulmaya çalışacaktır. 

Bu iş adamlarına da güvenmeyin. Onlar için “gelen ağam, giden paşam.” Mühür kimdeyse onların aşkı onadır. Onların satmayacakları kimse yoktur'' 

YAZININ TAMAMI>>>

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.