ABD'den korkutan harita! Elazığ depremi sonrası...

Merkez üssü Elazığ olan depremde kuzeyden güneye bütün Türkiye sarsıldıktan sonra, Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), 6.8 büyüklüğündeki Elazığ depreminin salladığı yerleri gösteren bir haritayı yayınladı.

ABD'den korkutan harita! Elazığ depremi sonrası...
banner150

Elazığ'da meydana gelen ve Türkiye’nin kuzeyindeki Trabzon, Samsun, Giresun ve Artvin’den en güneydeki Hatay, Mardin, Gaziantep ve Şanlıurfa’ya kadar her yeri sallayan büyük sarsıntıyla ilgili korkutan bir harita paylaşıldı.

Deprem, Türkiye’nin güney komşuları Suriye ve Irak’ın geniş kesiminde de sert biçimde hissedildi. Sarsıntının etkileri Suriye’nin batısındaki Hums’tan Irak’ın ortasına kadar ulaştı.

Sosyal medyada ise depremin Lübnan, Gürcistan ve Ermenistan gibi ülkelerde de hissedildiğini bildiren mesajlar paylaşıldı.

Bunlardan biri de, Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS) tarafından yayımlanan, 6.8 büyüklüğündeki Elazığ depreminin salladığı yerleri gösteren bir haritaydı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.