13 bankanın katıldığı KOBİ değer kredisinin detayları açıklandı!

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak KOBİ değer kredisi toplantısında konuştu. Bakan Albayrak, KOBİ değer kredisi paketine katılan banka sayısının 13'e yükseldiğini açıkladı. Paketin detaylarını tek tek açıklayan Bakan Albayrak KOBİ değer kredisinin faiz oranının % 1,54 olduğunu açıkladı.

13 bankanın katıldığı KOBİ değer kredisinin detayları açıklandı!
banner150

Daha sonra kürsüye çıkan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak projeye katılan banka sayısının arttığını açıklayarak "KOBİ değer kredisi paketine 13 banka katıldı" dedi.

İşte Bakan Albayrak'ın açıklamalarından satır başları:

Dengelenme süreci başarılı bir şekilde adım adım devam ediyor. 2018 hedeflerimizi tutturduk, 2019 motivasyonunu da daha yukarı taşıdık. 10 yıl vadeli tahvil ihracımıza 5 milyar dolar talep geldi. 10 yıl vadeli tahvilimize gelen talep yatırımcıların güvenini ortaya koydu. 

KREDİ FAİZ ORANI 1,54

Bu paketle cirosu 25 milyon TL altındaki şirketlere finansman desteği sağlanıyor. Bu paketle imalat ve ihracatçı sektörlere azami 1 milyon TL kredi verilecek.Bu paketin büyüklüğü toplamda 20 milyar TL. KOBİ değer kredisi 6 ay geri ödemesiz ve aylık %1,54 faizle verilecek.

HAZİNEYE ETKİSİ YOK, PAKETİN BÜYÜKLÜĞÜ 20 MİLYAR TL

KOBİ değer kredi programının Hazine'ye etkisi yoktur. Bankacılık sektörü sağlıklı yapısını korumaktadır. Kamu ve özel bankalar sermaye tabanları güçlendirmeye devam ediyor. KOBİ Değer Kredisi paketinin büyüklüğü toplamda 20 milyar TL. Güçlü bütçe disiplini 2018'de de devam etti. Enflasyonda hala 10 puanlık bir marj söz konusu.

TBB BAŞKANI HÜSEYİN AYDIN İLK AÇIKLAMAYI YAPTI

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Aydın, “Ekonomide çarkların dönmeye devam etmesi için çalışıyoruz. 2018 yıl sonu itibariyle bilanço büyüklüğümüz 4 trilyon TL'ye yaklaştı. Tahsili gecikmiş alacak oranı %4 ile makul seviyededir. Kasım 2018 itibariyle yapılandırılan kredi miktarı 118 milyar TL oldu” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.