İmam hatiplilerle ilgili söylediği sözleri sebebiyle hakkında başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan şarkıcı Gülşen, tahliye edildi.

Konserinde imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği sözlerden dolayı "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan tutuklanan Gülşen'i 4. gününde tahliye edildi. Gülşen'e adli kontrol tedbiri olarak ev hapsi uygulanacak.

GÜLŞEN TAHLİYE EDİLDİ! EV HAPSİ KARARI...

Konserinde söylemiş olduğu sözler nedeniyle önce gözaltına alınan daha sonra da tutuklanan Gülşen, tahliye edildi. Gülşen'in tutuklanması Türkiye'de ve dünyada gündem olmuştu. Gülşen'e adli kontrol tedbiri olarak ev hapsi uygulanacak.

GÜLŞEN NE SÖYLEMİŞTİ?

Yaptığı şarkı, başına iş açtı! Bir il bu imamı konuşuyor... 'Caiz mi hocam' Yaptığı şarkı, başına iş açtı! Bir il bu imamı konuşuyor... 'Caiz mi hocam'

Gülşen Çolakoğlu, 30 Nisan 2022'de Ataşehir'de bir konser sırasında, "İmam Hatip'te okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor" şeklindeki beyanda bulundu. Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 24 Ağustos 2022 gecesi şarkıcı Gülşen Çolakoğlu hakkında İmam Hatip Liselilere yönelik sarf ettiği sözlerinden dolayı "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan resen soruşturma başlatıldığı ve polis tarafından hazır edilmesi talimatı verildiği açıklandı. Bunun üzerine şarkıcı, 25 Ağustos'ta polis tarafından gözaltına alınarak İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi. Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı tarafından ifadesi alınan Çolakoğlu, tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Çolakoğlu'nun Nöbetçi İstanbul 2. Sulh Hakimliği'nce tutuklanmasına karar verildi.