Kylie Jenner, son yılların adından en çok söz ettiren isimlerinden birisi haline geldi. Sosyal medyayı kullanma biçimi, iş insanı kimliği, çıkardığı ürünleri, reklamları her daim dillerde dolanıyor. Kazandığı para da haliyle dillere destan, dudak uçuklatan cinsten. İşte Kylie Jenner’ın bilinmeyenleri...

Avustralyalı model okyanusta seks deneyimini anlattı Avustralyalı model okyanusta seks deneyimini anlattı

Genç milyoner Kylie Jenner, seçme şansı olsa sıradan bir hayatı tercih edeceğini söylüyor. (Yersen ve Dadaşlar) Çünkü bütün bu şan-şöhret işleri onu inanılmaz strese sokuyormuş, zaman zaman kaçıp gitmek istiyormuş. 9-6 çalışmadığı için, para sıkıntısı çekmediği için, stresi böyle bir şey sanması gayet normal tabii. Neyse...

Kylie Jenner (2)

Kylie'ye de hak vermek lazım. Poz vermeyi ve basına konuşmayı, ablaları Kim ve Kourtney kadar sevmedi hiçbir zaman. Ama neticede elimizde büyüdü. Her halini biliyoruz.

Kylie Jenner (3)

AİLE ÇOK ÖNEMLİ 
Teen Vogue röportajında, “Kız kardeşlerimin olması şahane bir şey. Hepsiyle farklı iletişim kuruyorum. Moda tavsiyeleri almak için Kim'e, ilişkiler ve aile konularında konuşmak için Khloé'ye gidiyorum.

Kourtney ise ikinci annem gibidir" demişti. Etrafında bu kadar güçlü kadınların bulunmasını da bir şans olarak nitelendiriyor.

Kylie Jenner (5)

EVDE EĞİTİM GÖRDÜ 
Kardeşlerinin aksine Kylie lise son sınıfta okula gitmedi, evde eğitim gördü. Günde 3-4 saat evine özel öğretmen geliyordu. 900 milyon dolarlık şirketinin temeli, 29 dolara satılan ruj ile başladı.

Kasım 2015'te Kylie 29 dolarlık ruj kitini piyasaya sürdü. İçerisinde bir ruj ve dudak kalemi bulunuyordu. Piyasaya çıkar çıkmaz rujlar tükendi ve yenisinin çıkması da aylar sürdü.

Kylie Jenner (1)

Kısa süre sonra Kylie Cosmetics göz farı, kapatıcı, allık ve daha birçok ürünle iyice genişledi. Şirket hala yükselişte. Kylie’nin şöhreti ve kitleleri etkileyen sosyal medya hesapları, şirketin pazarlama stratejisi olarak hizmet veriyor. Instagram'a postaladığı fotoğraflarında sürekli ürünlerinin reklamını yapıyor. Sonuçta Instagram'da 240 milyondan fazla takipçisi var, neden yapmasın ki?

Kylie Jenner (6)

Şirket milyar dolar değerinde olmasına rağmen, küçük bir işletme gibi çalışıyor. 7 tam zamanlı, 5 yarı zamanlı zamanlı çalışanı var. Kısacası şöhret sayesinde, işletme maliyetlerini azaltıyor ve karı maksimum seviyede tutuyor.

KAZANCI DUDAK UÇUKLATTI 
Sosyal medyayı Kylie Cosmetics pazarlaması için kullanmanın yanı sıra, Jenner, ürünleri hakkında yorum yapmasını isteyen şirketlerden de milyonlar kazandı. Puma ve PacSun gibi resmi sponsorların ürünlerini içeren yayınlarla beraber Jenner, geniş bir ürün yelpazesi ile ilgili reklam gönderilerinden milyonlarca dolar aldı. Jenner’in sosyal medya gönderilerinin yaklaşık 1 milyon dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. (Milliyet)

Kylie Jenner (4)