Kahramanmaraş genelinde başlayan şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiliyor. Kentte bir çok noktada ev, işyeri ve köprü altlarını su bastı. Vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Kahramanmaraş’ta sağanak taşkınlara neden oldu, dolu tarım alanlarında zarara yol açtı.

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde etkili olan doğu yağışı hayatı olumsuz etkiledi. İlçede aralıklarla devam eden yağmurun ardından yağan dolu gündelik yaşamı olumsuz etkiledi. İlçeye bağlı köylerdeki ekili tarım arazileri ve fıstık bahçelerini dolu vurdu.

Kahramanmaraş için önemli proje rafa mı kalktı? Büyük haksızlık! Kahramanmaraş için önemli proje rafa mı kalktı? Büyük haksızlık!

Göksun ilçesinin Meryemçil Yaylası yüksek kesimlerinde yer alan bin 800 rakımlı Kayıran Dağı’na ise kar yağdı.

Kentte dünden bu yana etkili olan soğuk havanın ve sağanağın yanı sıra bugün yağan dolu ile birçok bölge beyaza büründü, dereler doldu taştı. Kırsal kesimlerde etkili olan sağanak ve dolu yağışı özellikle Onikişubat ilçesine bağlı Beşenli Mahallesinde yer yer sele dönüşürken, Dulkadiroğlu ilçesini etkisini artıran yağışların hayatı olumsuz etkilediği öğrenildi.

Şiddetli yağmur Elbistan ilçesinin bazı mahallelerinde de su baskınlarına neden oldu. Aralıklarla etkili olan yağış, Söğütlü Çayının debisini yükseltirken kuru dereleri de taşırdı. Bir sürücü taşkından otomobili ile geçmeye çalışsa da başarılı olamadı.