Gaziantep'in Karkamış ilçesine roketli saldırı düzenlendi. Bazı roketlerin yerleşim yerlerine düştüğü bildirildi. Saldırıda ölü ve yaralıların olduğu belirtildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Suriye ve Irak'ın kuzeyine başlattığı Pençe Kılıç Hava Harekatı'nın ardından sınır kentlerine yönelik saldırılar arttı. 

Suriye'deki PKK/YPG'li teröristler tarafından ateşlenen füzeler Gaziantep'in Karkamış ilçesine düştü. Atılan bazı roketlerin yerleşim yerlerinde düştüğü bildirildi. 

İlk belirlemelere göre ilçeye yedi roket atıldı. Terör örgütü YPG/PKK'nın attığı roketler nedeniyle yaralananlar hastaneye kaldırıldı. 

GAZİANTEP VE KİLİS'E ROKET YAĞIYOR

Gece saatlerinde Karkamış ilçesine 4 roket mermisi düşmüştü. Roketler boş araziye düşerken, olayda yaralanan olmamıştı.

Dün, Kilis'teki Öncüpınar Sınır Kapısı bölgesine PKK/YPG'li teröristler tarafından düzenlenen roketli saldırıda ise 1 asker ile 7 özel harekat polisi yaralandı.

Lütfü Savaş canlı yayında açıkladı... Hatay'ı kaybetmekten korkuyorum Lütfü Savaş canlı yayında açıkladı... Hatay'ı kaybetmekten korkuyorum

SINIRDA GÜVENLİK ÜST DÜZEYE ÇIKARILDI

Gaziantep ve Kilis'e yönelik roketli saldırılar sonrası sınır hattında önlemler artırıldı. Güvenlik güçleri teyakkuza geçerken, tedbirler üst seviyeye çıkarıldı. Saldırıların ardından Tel Rıfat ve Ayn El Arap bölgesindeki teröristlere ait mevziler, sınır birliklerince ateş altına alındı. İnsansız hava araçlarınca tespit edilen terör hedefleri; obüs ve çok namlulu roketatarlar ile vurularak imha edildi. 

İki kişi yaşamını yitirdi
Gaziantep Valisi Davut Gül, Karkamış ilçesine 5 roket atıldığını, saldırıda 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 6 kişinin yaralandığını bildirdi.