TBMM'de partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye seslenerek "Türkiye'nin bu temel sorununu çözmek istiyorsan, ayrımcılığın ortadan kalkmasını istiyorsan bu kanunu getir, parlamentodan oybirliği ile çıkaralım. Bizim değil, senin olsun, çıkaralım" diye konuştu. Kılıçdaroğlu kendisi hakkında yapılan bir gazete haberine çok sert tepki göstererek "Bu beş para etmez dilinizin hesabını sormazsam namerdim" dedi.

Son dakika haberi: Kılıçdaroğlu, CHP'nin grup toplantısında kürsüye çıkarak gündeme ilişkin mesajlar verdi. Kılıçdaroğlu'nun yurt dışı ziyareti sırasında sarf ettiği "kasım ayında açıklama yapacağı" açıklamasıyla İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısını beraber konu alan bir gazete haberinin ekran görüntüsünü gösteren Kılıçdaroğlu, "Bu fotoğrafa koyduğunuz terör örgütün hedef aldığı kişidir. Başka bir terör örgütünün saldırı düzenlediği kişidir. Bir terör örgütünü bitirme planı yapıyor diye utanmadan suçladığınız kişidir. Bu 5 para etmez dilinizin hesabını sormazsam namerdim!" ifadelerini kullandı.

"VAATLERİMİ TEK TEK AÇIKLAYACAĞIM"

İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

Rize'de oyumuzun düşük olduğunun farkındayım ama orada bir sorun var, o sorunu çözeceğiz.,

Orman köylüleriyle ilgili özel bir açıklama yapacağım, vaatlerimi tek tek açıklayacağım. Sizin sorununuzu tereyağından kıl çeker gibi çözeceğim.

Sadece ücretliler için ayrı gelir vergisi tarifesi olacak, onlara da sözüm var. Düşük oranlı bir vergi tarifesi olacak. Damga vergisini de tümüyle kaldıracağız.
 

BAHÇELİ'YE SESLENDİ: "BİR DE SARAYI DİNLEME"

Şehit, gazi yakınları arasında ayrımcılık var. Ayrımcılık yapan vatansever değildir. Ayrımcılığın ortadan kaldırılması için 15 kanun teklifi verildi. MHP'nin Genel Başkanına parantez açarak sesleniyorum: Türkiye'nin bu temel sorununu çözmek istiyorsan, ayrımcılık ortadan kalksın istiyorsan, şehitlere, gazilere saygılıysan bu kanunu getir, parlamentodan oy birliği ile çıkaralım. Bizim değil, senin olsun, çıkaralım. 'Ben çıkaracağım ama saray izin vermiyor' dinleyebilirsin. Bir de sarayı dinleme, 'Kılıçdaroğlu'nu dinleyeceğim' de.

Son dakika: Gazete haberinin görüntüsünü gösterdi, çok sert konuştu! Kılıçdaroğlu'nun sözleri ayakta alkışlandı

"ÖZÜR DİLERİM AMA BUNLAR ALÇAK İNSANLAR"

Pazar günü tüm milletimizi derinden üzen bir terör saldırısı yaşandı. 6 vatandaşımız hayatını kaybetti, 100'e yakın yaralımız var. Birileri bunları sayıdan ibaret sanıyor olabilir ama her birinin hikayesi var. Toplumun kucaklaşmasını engellemek isteyenlerin bazıları siyasetçi, gazeteci, yönetici olarak aramıza geziyorlar. Zehir saçan bir dilleri var. Terörden nasıl nifak çıkarabilirim diye düşünen insanlar. Özür dilerim ama bunlar alçak insanlar.

Freni boşalan kamyon dehşet saçtı! Freni boşalan kamyon dehşet saçtı!

"HESABINI SORMAZSAM NAMERDİM!"

Bu fotoğrafa koyduğunuz terör örgütün hedef aldığı kişidir. Başka bir terör örgütünün saldırı düzenlediği kişidir. Bir terör örgütünü bitirme planı yapıyor diye utanmadan suçladığınız kişidir. Bu 5 para etmez dilinizin hesabını sormazsam namerdim!

dsad