Eşi Manolya Akman’ı pompalı tüfek ile vurup sol bacağının kesilmesine neden olan Onur Akman, indirimsiz 13 buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İzmir Karabağlar ilçesinde oturan Ve 2018 yılında evlenen Manolya-Onur Akman çifti, evliliklerinin ikinci ayında askerlik nedeniyle ayrıldı.

Onur Akman’ın askerlik için Diyarbakır’a gitmesinin üzerine Manolya Akman, kayınvalidesi tarafından annesi Arzu Oruç’un evine gönderildi.

Manolya Akman anne evindeyken, askere gitmeden önce eşinin kendisine şiddet uyguladığını belirterek boşanma davası açtı.

Yeniden birlikte yaşamaya ikna etti

'Askerliğe elverişli değildir' raporu alarak erken terhis olan Onur Akman, eşini cep telefonu ile arayarak "Seni çok seviyorum. Yuvamızı kuracağız." diyerek ikna etti.

İHA’nın haberine göre; ikinci kez bir araya gelmelerinin üzerinden 1 ayın geçmesi ile Manolya Akman yeniden şiddet görmeye başladı.

Sol bacağı diz altından kesildi

Onur Akman, 21 Mayıs 2019'da çıkan kavgada bavuldan çıkardığı pompalı tüfekle eşini vurdu. Bacağından yaralanan Akman, ihbarla gelen sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı.

Yoğun bakım ünitesinde 10 gün tedavi gören Akman'ın sol bacağı, diz altından kesildi.

Dosya, ağır ceza mahkemesine gönderildi

Olay sonrası yakalanıp, tutuklanan Onur Akman hakkında İzmir 26'ncı Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'kasten yaralama' suçundan dava açıldı.

Ege beşik gibi sallandı! 3 ilde hissedildi Ege beşik gibi sallandı! 3 ilde hissedildi

Görülen ilk duruşmada hakim, 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçunun işlendiği gerekçesiyle dosyanın, İzmir Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmesine karar verdi.