Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi (AKAM) Aralık ayına ilişkin Cumhurbaşkanlığı seçimi anketi paylaştı. Ankette İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun aldığı oy oranı dikkat çekti.

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi (AKAM) Aralık ayı anket sonuçlarını paylaştı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin yapılan ankette CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı yeneceği sonuçları ortaya çıktı. 

İMAMOĞLU EN ÖNDEKİ İSİM
Özellikle İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Erdoğan'a karşı şansı en yüksek olan aday olduğu görüldü. Şöyle ki İmamoğlu'nun olası bir çatı adaylığı ve ya ikinci tur seçiminde yüzde 54.7 aldığı Erdoğan'ın ise yüzde 45.3 aldığı gözüküyor. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın ise 45'lerde olduğu gözüküyor.

KILIÇDAROĞLU VE YAVAŞ KAZANIYOR
İmamoğlu'nun yanı sıra Kılıçdaroğlu ve Yavaş'ın de Erdoğan karşısında kazanacağı gözüküyor. İşte Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi'nin araştırmasına göre adayların Erdoğan karşısındaki  puanları:

Gözden kaçırmayın

Suriye'de Türkiye'deki Suriyeliler için ''geri dönmesin'' eylemi! Suriye'de Türkiye'deki Suriyeliler için ''geri dönmesin'' eylemi!

Kılıçdaroğlu: yüzde 50.6 / Erdoğan: yüzde 49.4

Ali Babacan: yüzde 46.5 / Erdoğan: yüzde 54.3

Ekrem İmamoğlu: yüzde 54.7 / Erdoğan: yüzde 45.3

Mansur Yavaş: yüzde 54.2 / Erdoğan: yüzde 45.8