artışmalı ifadeleriyle öne çıka Bakan Nureddin Nebati'nin yerine Mehmet Şimşek isminin öne çıktığı iddiası Erdoğan’dan kabineye neşter olarak yorumlandı. Mehmet Şimşek tarafı noktayı koydu.

Kapıları sert şekilde kapattıran sonuçlar! Kara haber bu sefer son seçimleri nokta atışı bilen anket şirketinden geldi Kapıları sert şekilde kapattıran sonuçlar! Kara haber bu sefer son seçimleri nokta atışı bilen anket şirketinden geldi

Ekonomi gazetecisi Erdal Sağlam dün KRT TV yayınında son günlerde tartışmalı ifadelere imza atan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati hakkında çok konuşulan bir iddiayı ortaya attı. Nureddin Nebati’de bir telaş olduğunu ileri süren Sağlam, Hazine ve Maliye Bakanlığı koltuğunda eski bakan Mehmet Şimşek’in adının öne çıktığını öne sürdü. İddialar ‘Erdoğan’dan kabineye neşter’ olarak yorumlanırken bugün Mehmet Şimşek cephesi iddiaları son noktayı koydu.

Ankara kulislerinde Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin yerine bakanlık içinde Mehmet Şimşek’in adının öne çıktığı konuşulurken bugün Mehmet Şimşek’e yakın kaynaklar iddiaların dedikodudan ibaret olduğunu vurguladı. Oda TV’de yer alan habere göre, kaynaklar Mehmet Şimşek’in gündeminde böyle bir konunun yer almadığı belirtti.

AK Parti hükümetlerinde bakanlık yapan Mehmet Şimşek'in Doha, Londra, New York ve Paris merkezli uluslararası fon ve yatırım bankalarını yönetmekte olup siyasete yoğun programından dolayı da uzak durduğu ifade edilirken ortaya atılan tüm iddiaların sadece bir dedikodudan ibaret olduğu belirtildi.