Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı, Yunanistan'ın adaları silahlandırmasıyla ilgili olarak ''ABD, Türkiye’yi NATO’dan çıkarıp, işgal planı yapıyor'' dedi.

Yaşlı adamın korkunç sonu! İş makinesiyle çıkarıldı Yaşlı adamın korkunç sonu! İş makinesiyle çıkarıldı

Türkiye ile Yunanistan arasında gerginlik son dönemde karşılıklı açıklamalarla tırmanırken, Mavi Vatan'ın geliştiricisi olarak bilinen Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı'dan gündeme bomba gibi düşen açıklamalar geldi.

Sözcü Gazetesi yazarı Aytunç Erkin’e konuşan TÜRK DEGS Başkanı Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı, ABD-Yunanistan-Türkiye üçgeninde yaşananları değerlendirdi. “Artık çok net bir şekilde Amerika ve NATO'nun Doğu cephesini, Türkiye'den Yunanistan'ın Doğusu'na kaydırdığını söyleyebiliriz” diyen Yaycı, “ABD, Türkiye’yi NATO’dan çıkarıp, işgal planı yapıyor” görüşünü ifade etti. Yaycı, “Yunanistan'ın bir adasına çıkarma mı yaptık? Herhangi bir adasına atış mı yaptık? Hayır! Yunanistan adaları Türkiye'yi işgal için silahlandırıyor” diye konuştu.

Yaycı, “Midilli ve Sisam'a sevk edilen araçlar başlı başına gayri askerî statüyü bozuyor. Fakat bu zırhlı araçların ABD'nin hibe ettiği araçlar olması bunların neden geldiğini ve neye hazırlık yapıldığını gösteriyor. Türkiye artık kendini kandırmamalıdır. Türkiye'yi bir savaşa, çatışmaya çekmek istiyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

Aytunç Erkin'in yazısı için tıklayın...