İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hüseyin Gül'ün, henüz tarihi belirlenmeyen 3 Olağan Kongresi’nde İlçe Başkanlığı'na aday olmayacağı öne sürülüyor.

İYİ Parti’nin geçtiğimiz günlerde Ankara’da gerçekleştirilen Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısında tüm ülkede İl ve İlçe Başkanlığı için olağan kongre kararı alındı. 3 Ekim Pazartesi günü kongre süreci resmen başlayacak. İYİ Parti, 24 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimine yeni kadrolarıyla hazırlanacak.

Bununla birlikte İYİ Parti'nin Kahramanmaraş'taki il ve ilçe başkanlarıyla ilgili flaş gelişmeler yaşanıyor. Hangi ilçe başkanın kongre sürecinde aday olup olmayacağı iddia edilirken, son dakika gelişmesi Elbistan'dan geldi.

Edindiğimiz bilgiye göre, İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hüseyin Gül'ün Elbistan ilçe başkanlığına takrardan aday olmayacağı öğrenildi.

Gül'e yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre, İlçe Başkanlığını yeni kongreyle birlikte bırakacağını ve siyasetin içinde olmayacağı belirtilirken, 2023 Milletvekili seçiminde de herhangi bir adaylığı düşünmediği ifade edildi.

Gerek ulusal, gerekse sosyal medyada Hüseyin Gül'ün kuzey ilçelerinde İYİ Parti adına Milletvekili olması yönünde adaylığını destekleyen pek çok yorum yapıldığı biliniyordu. Elbistan ilçesinde sevilen bir kişilik olarak tanınan Gül'ün, siyaseti bırakacağı yönünde bir karar alması Elbistan da İYİ Parti'nin sesinin kısılacağı ifade ediliyor.

Kahramanmaraş dahil çok sayıda ilde nefes kesen operasyon: 400 gözaltı Kahramanmaraş dahil çok sayıda ilde nefes kesen operasyon: 400 gözaltı

ELBİSTAN DA İYİ PARTİ'NİN SESİ ONUNLA GÜR ÇIKIYORDU

Elbistan da İYİ Partinin sesi olan İlçe Başkanı Av. Hüseyin Gül bir çok yolsuzluk dosyasını Kanal Maraş ekranlarında canlı yayınlarda dile getirmiş ve gündemde tuttuğu biliniyorken, bir çok Elbistan halkından Kanal Maraş'a gelen mesajlarda, ''Elbistan da İYİ Partinin onunla sesi gür çıktığı, bırakmamasının gerektiğinin'' yazıldığı görüldü.

Elbistan İYİ Parti ilçe Başkanı Gül'ün siyaseti bırakıp bırakmayacağı ile ilgili bir açıklamada bulunup bulunmayacağı kamuoyunda merak edilirken, her kesimden bırakmaması için baskı yapıldığı da gelen bilgiler arasında yerini koruyor.