Kahramanmaraş Elbistan İlçe Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz hakkında bugüne kadar bir çok yolsuzluk iddiaları kamuoyunda konuşulurken, Elbistan Metro Turizm İşletme sahibi Mustafa Genç'in, kendisini tehdit ve hakaret ettiği, otoğar yazıhaneleri için ihale yapmadığından ve görevini kötüye kullandığından dolayı yaptığı şikayetler neticesinde Elbistan Belediye Başkanı Gürbüz hakkında, Elbistan 1.Asliye Ceza Mahkemesinde dava açıldığı belirtildi.

AK Parti'nin vukuatlı belediye başkanlarına bir yenisi daha eklendi. Bilindiği gibi hizmet yerine algı belediyeciliğine seçilen AK Patili bazı isimlerin foyaları ortaya çıkmaya devam ediyor.

Elbistan Metro Turizm İşletme Sahibi Mustafa Genç, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz hakkında usulüne uygun olmayan iş ve işler yapıldığını iddia ederek daha önce Kanal Maraş TV'de canlı yayında, Mehmet Gürbüz'ün otogar ihalesini yapmadığını, ayrımcılık yaptığını ifade etmiş Gürbüz'ü suçlamıştı. 

MEHMET GÜRBÜZ'E DAVA

Edinilen bilgiye göre, canlı yayında Gürbüz'ü suçlayan Mustafa Genç'e, tehdit ve hakaret eden Mehmet Gürbüz hakkında, Genç'in Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğu, Gürbüz hakkında defalarca şikayet dilekçesi yazdığı kamuoyu tarafından dile getiriliyordu.

Elbistan Metro Turizm İşletme Sahibi Mustafa Genç imzası ile verilen suç duyurularında, Gürbüz tarafından Tehdit ve Hakaret edildiğini, tüm evraklarının mevcut olduğu halde Elbistan otogarında büro (yazıhane) taleplerinin ihale yapılarak yerine getirilmediğini, otogar içerisine sokulmamak ve bir yazıhaneyi kiralamak istediği halde kasten Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz tarafından engellendiğini ileri sürmüş, yıllardır magdur edildiğini şikayet ettiği ifade edilmişti.

İDDİANAME HAZIRLANDI

Savcılık makamının, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz hakkında tehdit ve Hakaret suçlaması ile iddianame hazırladığı öne sürüldü.

YARGILAMA YAKINDA

Elbistan Savcılığının iddianame düzenleyerek dosyayı Elbistan 1. Asliye Ceza Mahkemesine gönderdiği ve İddianamenin değerlendirilmesi sonrası kabul edilerek 2022/22 Esas sayılı dosya ile Ceza davası açıldığı bilgisine ulaşıldı. Bu dosyada Sanık olan Mehmet Gürbüz önümüzdeki günlerde 1. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacağı ve yargılanmasına başlanılacağı öne sürüldü.   

Gözden kaçırmayın

Kahramanmaraş'ta silahlı kavgada yaralandı, kazada öldü Kahramanmaraş'ta silahlı kavgada yaralandı, kazada öldü

MEHMET GÜRBÜZ İDDİALAR HAKKINDA AÇIKLAMA YAPACAK MI?                                                                                                                                                                            

Konu hakkında Elbistan belediye Başkanı Mehmet Gürbüz'ün, kamuoyuna bir açıklamada bulunup bulunmayacağı merak ediliyor.