Sofraların vazgeçilmezi Maraş biberi, Somali'de üretilecek

Lezzeti, aroması, eşsiz tadı ile sadece Türkiye için değil dünya için sofraların vazgeçilmez bir damak tadı olmayı başaran Maraş biberi, Afrika ülkesi Somali’de de üretilecek.

Kahramanmaraş'tan Somali’deki 3 bin dönüm alana ekilmek üzere Maraş biberi gönderildi.

SATIŞLAR YAPILACAK
Ekimi yapılan biberin hasat edilmesinin ardından kente getirilip Alpedo-Kervan Lezzet Grubu tarafından işlenip satışının yapılması planlanıyor.

3 BİN DÖNÜM CİVARINDA BİBER EKİLDİ
Alpedo-Kervan Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu, “Kahramanmaraş’ta dondurma ve biber gibi çok değerli değerlerimiz var. Kahramanmaraş Biberciler Odası Başkanı Muhittin Balçın kardeşimiz Somali’ye biberimizin tohumunu gönderdi, orada 3 bin dönüm civarında biber ekildi. İnşallah bizlerde, oradaki biberlerimizi Kahramanmaraş’a getirip burada işleyip bütün Türkiye’ye sunmak istiyoruz” diye konuştu.

'KAHRAMANMARAŞ İÇİN ÇOK İYİ REKLAM OLUR'
İş adamlarının Somali’ye yatırım yapmalarını isteyen Somali'nin Ankara Büyükelçisi H.E Jama Abdullahi Mohamed ise, “Bizim çok güzel toprağımız var biberinde kaliteli çıkacağına inanıyorum ve bu hem bizim, hem de Kahramanmaraş için iyi bir reklam olacağına inanıyorum” ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2019, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.