banner232

SGK harekete geçti ve resmen duyurdu! SMS ile başvuru yetiyor...

SGK'dan flaş açıklama! Sosyal Güvenlik Kurumu harekete geçti ve resmen duyurdu. Sadece SMS ile başvuru yapmak yetiyor. Çok sayıda kişiyi ilgilendiriyor. Ev hizmetlerinde çalışanlara yönelik SGK'dan açıklama geldi. Ayda 10 günden fazla ev hizmetlerinde çalışanlar için sosyal güvenlik il müdürlüklerine veya sosyal güvenlik merkezlerine, ayda 10 günden az çalışanlar için ise doğrudan e-Devlet üzerinden ya da SMS yoluyla başvuru yapılabilecek.

SGK harekete geçti ve resmen duyurdu! SMS ile başvuru yetiyor...

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), ev hizmetlerinde ayda 10  günden fazla çalışanlar için sosyal güvenlik il müdürlüklerine veya sosyal  güvenlik merkezlerine, ayda 10 günden az çalışanlar için ise doğrudan e-Devlet  kapısı üzerinden ya da SMS yoluyla başvuru yapılabileceğini bildirdi. 

SGK'nin Twitter hesabından, ev hizmetlerinde ayda 10 gün ve daha fazla  ile 10 günden az çalıştırılanlara ilişkin bilgilendirmenin yapıldığı video  paylaşıldı.

Videoda, "Ev hizmetlerinde ayda 10 günden fazla çalışanlar için 'Ev  hizmetlerinde 10 gün ve daha fazla çalıştırılacaklara ilişkin bildirge' ile  sosyal güvenlik il müdürlüklerine veya sosyal güvenlik merkezlerine müracaat edilmelidir. Ev hizmetlerinde ayda 10 günden az çalışanlar için ise 'Ev  hizmetlerinde 10 günden az çalıştırılacaklara ilişkin form' ile doğrudan e-Devlet  kapısı üzerinden ya da SMS yoluyla başvuru yapılabilir." bilgisi yer aldı.

SGK'nin internet sitesinde "Sigortalılık", "Sıkça Sorulan Sorular" ve "Ek 9" sekmeleri tıklanarak ev hizmetlerine ilişkin bilgilere ulaşılabiliyor.

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.