Resmen duyuruldu! Tamamen kaldırıldı...

Aydınlatma ürünleri, kurşun kalemler, duvar saatleri ve çakmakların ithalatında yürütülen gözetim uygulamalarında muafiyet hükmü tamamen kaldırıldı.

Resmen duyuruldu! Tamamen kaldırıldı...

Ticaret Bakanlığının İthalatta Gözetim Uygulanmasına İlişkin  tebliğleri Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, 4 gözetim uygulamasında etkinliğin artırılması amacıyla  ilgili tebliğlerdeki muafiyet sınırları gözden geçirildi.

Yeni düzenleme kapsamında, aydınlatma ürünleri, kurşun kalemler, duvar  saatleri ve çakmakların ithalatında yürütülen gözetim uygulamalarında muafiyet  hükmü tamamen kaldırıldı.

Öte yandan, ölçü transformatörleri, hoparlörler, plastik folyolar ve  şeritler, elektrikli ev aletlerinin doğrayıcı uçları, kapı kilitleri ve bunun  aksamı için muafiyet uygulamasının gümrük beyannamesi yerine özet beyan veya tır  karnesi ya da transit beyannamesi kapsamında uygulanmasına karar verildi.

Ayrıca, ölçü transformatörleri ve hoparlörlerde muafiyet hükmü 5 ile  sınırlandırılırken, plastik folyolar ve şeritler, elektrikli ev aletlerinin  doğrayıcı uçları, kapı kilitleri ve bunun aksamı için muafiyetin 500 dolar ile  devam etmesi hükme bağlandı.

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.