O ülkeye gitmeyi planlayanlar dikkat!

Eğer yakın zaman içinde Japonya'ya seyahat etmeyi planlıyorsanız bu haberi mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Yasal sıkıntılardan dolayı Airbnb'den binlerce ev kaldırılıyor. Halihazırda rezervasyonunuz varsa bile bu hakkınızı kullanamayabilirsiniz.

O ülkeye gitmeyi planlayanlar dikkat!
banner150

Airbnb'ye kayıtlı 48 bin 200 kiralık ev siteden kaldırıldı. Bu rakam Japonya genelinde Airbnb'ye eklenen evlerin neredeyse yüzde 80'ini oluşturuyor. Yani Airbnb üzerinden Japonya'da kalacak yer bulmak artık çok daha zor! Peki bunun nedeni ne? 

Geçtiğimiz yıl, Airbnb ev sahiplerinin mülklerini hükümete kaydettirmeleri ve platformda aktif kalmak için 15 Haziran'a kadar lisans numaralarını yayınlamaları için gerekli olan yeni bir Japon kanunu yürürlüğe girdi. Airbnb tarafından Cuma sabahı yayınlanan yazılı bir bildiride, şirket binlerce ev sahibinin gerekli kayıt bilgileriyle listelerini zaten güncellediğini doğruladı, ancak "daha ​​birçokları" hala kayıtlarını tamamlama sürecindeydi. Haliyle geç kalınan bu süreç nedeniyle Airbnb'de böylesine tuhaf bir sorun yaşanıyor.

Airbnb, iptal nedeniyle planları engellenen misafirler için, uçuş masrafları da dahil olmak üzere ek masrafları karşılamak için 10 milyon dolarlık bir fon yarattı.

Kaynak: Hürriyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.