Milyonlarca emekliye hem ikramiye hem maaş zammı

Milyonlarca emekli, 1-8 Haziran ile 1-17 Ağustos’ta biner lira ikramiye alacak, ayrıca her iki ayda da bayram nedeniyle erken maaş ödenmesi gündemde. 3 Temmuz’da zam oranı belirlenecek, maaşlara yansıtılacak.

Milyonlarca emekliye hem ikramiye hem maaş zammı
banner150

Emekliler için bu yaz rahat geçecek. Bayram ikramiyesi ve zam sayesinde, emekliler bu yaz her ay önemli bir kazanç elde edecek. Haziran'da bin lira ikramiye ödenecek, Temmuz'da maaşlar zamlanacak, Ağustos'ta da yine bin lira ikramiye olacak. Memur emeklilerinin Haziran ve Ağustos'ta maaş günleri bayram öncesine denk gelirken, bu aylarda SSK ve Bağ- Kur emeklilerine de erken maaş ödemesi göründü. 17-28 Haziran'daki maaş ödemelerinin 11-13 Haziran'a çekilmesi beklentisi var. Ağustos'ta da SSK ve Bağ-Kur emeklilerine maaşlarının ayın 17'sine kadar ödenmesi gündemde

YÜZDE 5-5.5 ARTIŞ
Temmuz zammında yılın ilk yarısında gerçekleşen eflasyon belirleyici olacak. İlk 4 ayda TÜFE'nin yüzde 4.69 çıktığını belirten uzmanlar, ilk 6 aylık enflasyon yani SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zammı için yüzde 5-5.5 tahmininde bulunuyor.

Memur emeklilerine ise yüzde 3.5 zamma ilaveten enflasyon farkı verilecek. Tahminler gerçekleşirse memur emeklilerinin enflasyon farkı yüzde 1.5'i bulacak.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2018, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.