İyi haber! Sezon başına göre hamsinin fiyatı 3 kat ucuzladı

Karadeniz'de hamsi bolluğu tezgahları şenlendirdi. Sezon başında kilogramı ortalama 30 lira olan hamsi, bolluk dolayısıyla 10 liraya satılıyor.

İyi haber! Sezon başına göre hamsinin fiyatı 3 kat ucuzladı

Sezon başında tezgahlara 30 liradan düşen hamsinin kilogramı 10 liraya indi. Edirne balık pazarındaki balıkçılardan Feridun Bistiren, AA muhabirine  yaptığı açıklamada, sezon başında hamsinin kilosunun 30 lira olduğunu söyledi.

Karadeniz'de hamsi bolluğu yaşandığını belirten Bistiren, "Vatandaşımız gelsin alsın, taze taze yesin. Diğer balıklarımızın da fiyatı iyi. Gelibolu sardalyanın kilosu 15, istavritin kilosu 20 lira. Balık fiyatlarında  düşüş var." diye konuştu.

"Özelliği küçük ve lezzetli olmasıdır"

Balıkçı Emekcan Taşdelen de hamsi fiyatının vatandaşı sevindirdiğini  ifade etti.

Sezon başında hamsi kıtlığının yaşandığına dikkati çeken Taşdelen, "Hamsimiz Kırklareli İğneada'dan geliyor, tam Karadeniz'in başladığı yerden. Ekonomik fiyatlara satıyoruz. Yani herkes yiyor hamsiyi. Vatandaş hamsinin  küçüklüğünden yakınıyor ama Karadeniz hamsisinin özelliği küçük ve lezzetli  olmasıdır." ifadelerini kullandı. Balıkçı Hamza Köksoy, hamsi fiyatından balıkçının da balıkseverin de  memnun olduğunu dile getirdi. Balık fiyatının daha da düşeceğini aktaran Köksoy, şu anda tezgahın yıldızının hamsi olduğunu kaydetti. Balık satın alan vatandaşlardan Özer Hatipdir ise haftada 3 kez balık  tükettiğini, en faydalı besinin balık olduğunu anlattı.

KAYNAK: AA
 

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.