İşte Emeklilerin temmuz zammı!

Emeklilerin Temmuz 2019 maaş zammı hesaplandı. 2019 Temmuz ayında SSK ve Bağ-Kur emeklileri eline geçecek parayı büyük bir merakla bekliyor. Hem gerçekleşen enflasyona hem de yüzde 5.94'lük tahmine göre yeni maaşları hesapladık.

İşte Emeklilerin temmuz zammı!
banner150

SSK ve Bağ-Kur emeklileri temmuzda eline geçecek parayı merakla bekliyor. Hem gerçekleşen enflasyona hem de yüzde 5.94'lük tahmine göre yeni maaşları hesapladık. 

Emeklilerin gözü kulağı temmuz zammında. Kısa süre önce Ramazan Bayramı ikramiyesini alan emekliler, şimdi de merakla temmuz zammını bekliyor.

Zam oranı henüz belli değil ancak ipuçları var. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında zam yapılacak.

İlk 5 aylık enflasyon yüzde 4.99 olarak gerçekleşti. Yani 5 aylık enflasyona göre zam oranı yüzde 4.99 çıktı. Buna haziran ayı enflasyonu eklenecek, kesin oran ortaya çıkacak.

KİM, NE ALACAK?

Merkez Bankası'nın son yaptığı beklenti anketine göre ise ilk 6 aylık enflasyon, yani SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı yüzde 5.94 olacak.

Hem şu ana kadar gerçekleşen orana hem de ekonomistlerin tahminine göre yeni maaşları hesapladık. 
Örneğin; net maaşı 2 bin lira olan emeklinin geliri yüzde 4.99'luk artışa göre 2 bin 99 lira 80 kuruşa, yüzde 5.94 zamma göre 2 bin 118 lira 80 kuruşa çıkacak.

3 bin lira olan maaş ise yüzde 4.99 artışla 3 bin 149 lira 70 kuruşa, yüzde 5.94 zamla 3 bin 178 lira 20 kuruşa ulaşacak. Kesin oran 3 Temmuz'da öğrenilecek.

Kaynak: Takvim

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.