İstanbul depremi sonrası flaş karar! O süre uzatıldı...

Gelir İdaresi Başkanlığından yapılan duyuruya göre İstanbul'da meydana gelen depremlerden dolayı, muhtasar beyannameler, damga vergisi beyannameleri ve katma değer vergisi beyannamelerinin verilme süreleri 30 Eylül'e kadar uzatıldı.

İstanbul depremi sonrası flaş karar! O süre uzatıldı...
banner150

Deprem nedeniyle İstanbul'da beyanname süreleri uzatıldı. Gelir İdaresi Başkanlığından yapılan duyuruya göre, İstanbul'da  meydana gelen depremle ilgili olarak Hazine ve Maliye Bakanlığına iletilen  talepler nedeniyle, Vergi Usul Kanunu'ndaki yetkiye dayanılarak, söz konusu  ildeki mükellefler tarafından verilmesi gereken bazı beyanname verme ve ödeme  sürelerinin uzatılması  kararlaştırıldı.

Buna göre, mükellefler tarafından, dün gün sonuna kadar verilmesi  gereken muhtasar beyannameler, damga vergisi beyannameleri ve katma değer vergisi  beyannamelerinin verilme süreleri ile bu beyannameler üzerine tahakkuk eden  vergilerin ödeme süreleri 30 Eylül Pazartesi günü sonuna kadar uzatıldı.
 

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.