Dolar/TL kuru için korkutan tahmin: 10 TL!

Ağustos ayı başından bu yana yatay seyrini sürdüren dolar kuru için ünlü finans kuruluşları Merkez Bankası’nın yılsonu dolar tahminini aştı ve 10 TL'yi işaret etti.

Dolar/TL kuru için korkutan tahmin: 10 TL!

Merkez Bankası, kendi anketinde yılsonu dolar tahminini 8.94 lira olarak açıklıyor. Ancak geride bıraktığımız haftayı 8.49 civarında kapatan dolar için ünlü kuruluşlardan Merkez Bankası’nın tahminini geçen analizler geldi.

Merkez Bankası'nın aksine çok sayıda yabancı finans kuruluşu doların daha da yükseleceği kanaatinde. Ünlü değerlendirme kuruluşlarından Credit Suisse bankası uzmanlarının analizleri doların daha da yukarılara gideceğini gösteriyor. Credit Suisse üçüncü çeyrekte dolar/TL tahminini 9.10 lira olarak tutuyor. Standart Chartered finans kuruluşu göre ise Aralık ayında dolar 9 lira bandında olacak. En korkutucu tahmin ise Commerzbank'ın. Ünlü kuruluşun tahminine göre dolar yıl sonunda 10 lira olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.