Dikkat! O kuruma personel alınacak

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığına 34 sözleşmeli personel alınacağı belirlendi.

Dikkat! O kuruma personel alınacak
banner150

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı'na personel alınacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, özel bilgi ve ihtisas  gerektiren konularda çalıştırılmak üzere sözlü sınavla kadro karşılıksız 15 Proje  Mühendisi ve 19 Proje Asistanı olmak üzere 34 sözleşmeli personel alımı  gerçekleştirilecek.

Proje Mühendisi pozisyonu için Elektrik Elektronik Mühendisliği,  Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümlerinden 4,  Endüstri Mühendisliğinden 4, Makine Mühendisliği ve Mekatronik Mühendisliğinden  2, Bilgisayar/Yazılım Mühendisliğinden 2, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği  ile Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümlerinden 1, Fizik Mühendisliğinden 1 ve  Kimya Mühendisliği bölümünden 1 olmak üzere toplam 15 personel istihdam edilecek.

Söz konusu alana başvuracak adayların 2017 ve 2018 tarihli Kamu  Personeli Seçme Sınavlarının (KPSS) herhangi birinden birinden P(1) türünden en  az 70 ve son müracaat tarihi itibariyle son iki yıl içerisinde Yabancı Dil  Sınavı'nın (YDS) İngilizce alanından en az C  seviyesi puan alma şartı aranıyor.
 Proje Asistanı pozisyonu için de en az 4 yıllık eğitim veren  üniversitelerin Bilgi ve Belge Yönetimi, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri,  Kütüphanecilik, Arşivcilik, Dokümantasyon ve Enformasyon, Matematik, İstatistik,  Biyoloji, Fizik, Kimya, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Teknoloji ve Bilgi  Yönetimi, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret, Uluslararası Ticaret, Yönetim  Bilişim Sistemleri bölümlerinden 19 kişi alınacak.

Bu alana başvuracak adayların da 2017 ve 2018'de KPSS'nin P(1)  türünden en az 65 ve son müracaat tarihi itibariyle son iki yıl içerisinde YDS  İngilizce alanından en az D seviyesi puan almaları gerekiyor.Adaylar başvurularını 1-15 Mart 2019 tarihleri arasında  Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığının internet sitesindeki  (www.ssb.gov.tr) sınav başvuru ekranından gerçekleştirecek.Başvuran adaylardan ilanda belirtilen genel ve özel şartları  taşıyanlar arasından KPSS sonuçlarına göre en yüksek puana sahip olandan  başlanarak 5 katına kadar aday sınava katılmaya hak kazanacak.Sınavın yapılacağı yer, tarih ve saatleri "www.ssb.gov.tr" internet  sitesinden ayrıca ilan edilecek. Sözlü sınav, adayın alan bilgisi konuları yanı sıra genel kültür,  kavrayış ve anlatım yetenekleri ile davranış gibi yetkinliklerinin ölçüleceği  mülakat usulüyle gerçekleştirilecek.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.