banner232

Devlet Arşivleri Başkanlığı'na işçi alınıyor! Başvuru İŞKUR'a yapılacak...

Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı 45 sürekli işçi alacak. Başvurular 22-26 Haziran'da İŞKUR'un internet sitesi üzerinden yapılacak.

Devlet Arşivleri Başkanlığı'na işçi alınıyor! Başvuru İŞKUR'a yapılacak...

Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı 45 sürekli  işçi alacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Devlet Arşivleri Başkanlığının  Ankara ve İstanbul'daki hizmet birimlerinde çalıştırılmak üzere Kamu Kurum ve  Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik  hükümleri çerçevesinde sürekli işçi alınacak.
Ankara'da 5 güvenlik (silahlı), 22 temizlik görevlisi ile İstanbul'da  3 güvenlik (silahlı) ve 15 temizlik görevlisi kadrosuna başvurular, 22-26 Haziran  tarihlerinde Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) "esube.iskur.gov.tr" adresi üzerinden  gerçekleştirilecek.  Adaylar, İŞKUR tarafından yayımlanan listeden sadece bir il ve bu il  için ilan edilen meslek kollarından sadece birine başvuru yapabilecek.

Ankara ve İstanbul için ilan edilen meslek kollarına sadece bu illerde  ikamet edenler başvuru yapabilecek. Alınacak işçilerin deneme süresi 60 gün olacak. Bu süre içinde  başarısız olanların iş akdi bildirim süresi beklenmeksizin tazminatsız  feshedilecek.

Adaylar, vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılacak ve vardiyalı  çalışmaya engel bir durumları olmayacak. Adayların görevlerini devamlı  yapmalarına engel sağlık problemleri bulunmayacak.

Adaylardan gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenler ile  şartları taşımadığı sonradan tespit edilenler için sınav süreci idare tarafından  her aşamada sonlandırılabilecek.

Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav  tarihlerinde sınava katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacak. Kamu  kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecek.

 Kura çekimi 3 Temmuz'da yapılacak

İŞKUR tarafından gönderilen listede yer alan adayların kura çekimi 3  Temmuz'da Devlet Arşivleri Başkanlığı'nda gerçekleştirilecek. Kura çekimi  tarihinde değişiklik olması halinde Başkanlığın "www.devletarsivleri.gov.tr"  internet sitesinde kura tarihine ilişkin duyuru yapılacak. Kovid-19 salgını nedeniyle noter huzurunda gerçekleştirilecek kura  çekimi, adaylar tarafından izlenemeyecek.  İŞKUR tarafından gönderilen listede yer alan adaylar arasından kura  çekimi ile açık iş sayısının 4 katı kadar asil ve aynı sayıda yedek aday  belirlenecek. Kura çekimi aracılığıyla belirlenen adaylar Başkanlığın internet  sitesinde ilan edilecek ve adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacak.Kura çekimi sonucunda belirlenen asil adaylar sözlü sınava alınacak.  Sözlü sınav yeri ve tarihleri Başkanlığın internet sitesinde ilan edilecek ve  adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacak.

KAYNAK: AA

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.