Bin liralık destek başvuru şartları belli oldu

Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında 1000 TL korona nakdi yardım başvurusu başladığı bildirildi. Sosyal yardım programının 3'üncü fazı için başvuruların e-Devlet üzerinden başladığını açıkladı. İşte 1000 TL korona nakdi yardımın verileceği ve verilmeyeceği kişiler.

Bin liralık destek başvuru şartları belli oldu

Koronavirüs pandemisi nedeniyle yaşanan ekonomik sıkıntıların en aza indirilmesi için devlet, vatandaşlara 1000 TL sosyal yardım yapıyor. 1. ve 2. faz ödemelerinin tamamlanmasının ardından dün bir açıklama yapıldı ve başvuruların e Devlet kapısı üzerinden alınmaya başladığına yer verildi. 

Başvuruların başlamasının ardından en çok merak edilen konu , başvuruların nasıl yapılacağı , kimlerin başvuru yapabileceği ve 1000 TL 'lik korona nakdi yardımının kimlere yapılacağı konusu oldu. Biz de kanalmaras.com olarak bu yazımızda korona nakdi yardımı başvuru şartlarına ve ayrıntılarını sizler için derledik.

1 ve 2. faz ödemelerinde sosyal yardım alanlara 1000 TL korona nakdi yardımı yapıldı. 3. faz nakdi yardımda ise daha önce 1000 TL nakit yardımı almayanlara ödeme yapılacak. 

Tüm ayrıntılar:

1000 TL 'lik yardım için değerlendirmeler kişiye göre değil evde yaşayanlara göre yapılacak. Bir evden sadece bir kişi başvuru yapabilecek. Aynı haneden çok başvuru olabilir ama o evde yaşayan sadece 1 kişiye 1000 TL verilebilecek. 

Korona nakdi yardımıını daha önce almayanlara verilecek. 1. ve 2. faz kapsamında 1000 TL yardım alanlar, bu destekten faydalanamayacak. 

5510 sayılı kanunun 4/A maddesi kapsamında olan kamu işçilerine nakdi yardım yapılmayacak.

5510 sayılı kanunun 4/C maddesi kapsamında olan memurlara da nakdi yardım yapılmayacak.

SGK 'dan gelir ya da aylık alan emekliler de 1000 TL korona nakdi yardımından faydalanamayacak. 

İşsizlik maaşı alanlara 1000 TL verilmeyecek. 

Kısa çalışma ödeneği alanlara verilmeyecek. 

Bu kapsam dışında kalan vatandaşlar değerlendirmeye alınacak ve ihtiyaç durumuna göre 1000 TL 'lik ödeme yapılacak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.