Benzin adeta uçuyor...

Rusya, Suudi Arabistan, Venezuela ve Katar petrol bakanları sürpriz görüşmede üretimde dondurma kararı alırken, karar öncesi söylentiler bile petrolün fitilini ateşlemeye yetti.

Benzin adeta uçuyor...

 

Katar'ın başkenti Doha'da sürpriz bir şekilde bir araya gelen Rusya, Suudi Arabistan, Venezuela ve Katar petrol bakanları, petrol piyasasında istikrarın sağlanması için üretimi Ocak ayı seviyesinde dondurmak için anlaşmaya varırken, karar öncesindeki iddialar bile petrolün fitilini ateşlemeye yetti.

 

PETROLDE 'SÜRPRİZ' GELİŞME! DONDURUYORLAR...

 

Brent petrolün varil fiyatı, dün güne 32,90 dolardan başlaması sonrasında Rusya ile Suudi Arabistan'ın petrol arzına ilişkin görüşme gerçekleştireceği haberleriyle günü yüzde 3,4 artışla 34 dolar sınırından tamamladı ve böylece son üç işlem günündeki yükselişi yüzde 10'u aştı.

 

Söz konusu görüşmenin bugün gerçekleşeği yönündeki haberlerle Brent petrolün varil fiyatı 35,51 dolarla yaklaşık 2 haftanın en yüksek seviyesini gördü. Kararın açıklanmasının ardından da brent petrol primli seyrediyor.


Fiyatların yükselmesinden sonra akaryakıt dağıtım şirketleri, bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzinin litresinde ortalama 8 kuruş zam yaptı.

 

Öte yandan dün de motorine 7 kuruşluk zam gelmişti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE