Başkan Erdoğan'dan flaş dolar ve altın çağrısı!

100 günlük icraat programını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlara dolar ve altın çağrısında bulundu.

Başkan Erdoğan'dan flaş dolar ve altın çağrısı!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin 400 projeyi içeren 100 günlük eylem planını  açıkladı. Vatandaşlara dolar ve altın çağrısı yapan Erdoğan,"Yaklaşık 40 milyar liralık kamu kaynağını tek hesapta  yöneterek yılda 3 ile 4 milyar lira arasında ilave gelir elde etmeyi  planlıyoruz.Bir ekonomik savaşla karşı karşıyayız. Hiç  endişe etmeyin, biz bu savaştan da galip çıkacağız" dedi.

"100 günlük icraat programımızı bütçe disiplininden taviz vermeden hazırladık. Kamu kurumlarının mali kaynaklarını tek hesapta izleyerek, kamu nakit verimliliğini planlıyoruz. Yaklaşık 40 milyar liralık kamu kaynağını tek hesaptan yöneterek ilave gelir elde etmeyi planlıyoruz. " Erdoğan şöyle konuştu;

EKONOMİK BİR SAVAŞLA KARŞI KARŞIYAYIZ

"Bir ekonomik savaşla karşı karşıyayız. Hiç endişe etmeyin, biz bu savaştan da galip çıkacağız.Kredi derecelendirme kuruluşlarının tamamen taraflı raporları sebebiyle karşılaştığımız zorlukları aşmak için dış borçlanmada Çin piyasasına yöneliyoruz. Bu doğrultuda ilk defa Çin Yuanı cinsinden tahvil ihracı yapıyoruz.

MİLLETİME SESLENİYORUM DÖVİZLERİ ÇIKARTIN

Milletime diyorum ki, yastık altından gelin dövizlerini çıkartın. Dolarlarınızı avrolarınızı çıkartın, altınlarınızı çıkartın. Gelin bunları TL’ye nakde dönüştürün. Yerli ve milli direnişinizi tüm dünyaya karşı ortaya koyun"

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.