Bakan Albayrak'tan bir dikkat çeken piyasa yorumu daha!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak son günlerde yaptığı piyasa yorumlarıyla dikkat çekiyor. Doların rekor üstüne rekor kırmasına 'spekülatif' diyen Bakan, piyasayı 2 cümlelilk değerlendirme ile yanıt verdi.

Bakan Albayrak'tan bir dikkat çeken piyasa yorumu daha!

Türkiye İstatistik Kurumu, ekim ayına ilişkin ekonomik güven endeksi verilerini açıkladı. TÜİK'e göre endeks bu ay, eylüle göre yüzde 4,8 artarak 92,8 değerine ulaştı. Tüketici güven endeksi ekim ayında yüzde 0,1 azalarak 81,9 değerine düştü.

Reel kesim güven endeksi ekim ayında bir önceki aya göre yüzde 3,8 artarak 109,7 değerini, hizmet sektörü güven endeksi yüzde 6,4 artarak 79,7 değerini, perakende ticaret sektörü güven endeksi yüzde 1,7 artarak 95 değerini, inşaat sektörü güven endeksi yüzde 0,6 artarak 83,8 değerini aldı.

ALBAYRAK'TA İKİ CÜMLELİK DEĞERLENDİRME

TÜİK verilerine ilişkin sosyla medya hesabından iki cümlelik açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak "Farklı siyasi saiklerle bir olup battık, bittik yaygarasıyla algı oluşturmaya çalışanlara inat, ekonomimize güven artıyor! Ekonomik güven endeksi eylülde 88,5 iken ekimde yüzde 4,8 oranında artarak 92,8 değerine yükseldi" dedi.

100'ÜN ALTI KÖTÜMSERLİĞİ İŞARET EDİYOR

Güven endeksi, 200 puan üzerinden ölçülüyor. 100'ün altı kötümserliği gösteriyor. 

'YENİ YATIRIM DALGASI GELİYOR'

Öte yandan Bakan Albayrak, dün Citibank tarafından düzenlenen Citibank Yatırımcı Konferansı’nda yaptığı konuşmada, “Birçok, çokuluslu şirket üretimlerini Asya’dan Türkiye’nin bulunduğu bölgeye yönlendirmeye başladı. Türkiye ekonomisi bir dönüm noktasındadır. Yeni bir sermaye yatırımı dalgası ufukta belirmiş durumda” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2020, 11:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
SEVDA SEVER
SEVDA SEVER - 10 ay Önce

Sevsinler senin ekonomi anlayışını, dolar 8.30 olmuş sen hala ekonomiden bahsediyorsun, bu kadar yüzsüzlük de ancak sana yakışır. Geçenlerde birileri çıkıp sen maaşını dolarla mı alıyorsun demiş. Doğru dolarla almıyorum, Ancak; aldığımız ürünlerin hepsi dolara endeksli buna ne diyeceksiniz. Ha siz buna da kılıf bulursunuz.

Bedri Güvenmezoğlu
Bedri Güvenmezoğlu - 10 ay Önce

Bende yastık altındakilere çok güveniym

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.